REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Bezpieczny kredyt 2 proc. w nowym banku. Nie będzie bez kolejek?

BOŚ to kolejny bank, który podpisał umowę z BGK i włącza do oferty Bezpieczny kredyt 2 proc., w ramach rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. Dla zainteresowanych Bank Ochrony Środowiska tłumaczy kilka ważnych aspektów związanych z zaciągnięciem kredytu.

06.09.2023
20:21
kredyt-hipoteczny-rata
REKLAMA

Od środy w Banku Ochrony Środowiska jest możliwość skorzystania z Bezpiecznego kredytu 2 proc. Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z oferty, mogą liczyć na szereg korzyści związanych z finansowaniem zakupu nieruchomości - przekonuje bank.

REKLAMA

Jakie są zalety bezpiecznego kredytu i kto może go zaciągnąć?

Bank Ochrony Środowiska twierdzi, że do najważniejszych zalet Bezpiecznego kredytu 2 proc. należą dopłaty do odsetek przez pierwsze 10 lat trwania umowy, co bezpośrednio przekłada się na znacząco niższe raty kredytu do spłaty w porównaniu z regularną ofertą rynkową, tym samym zwiększając dostępność kredytu. Istotną zaletą tej oferty jest także stałe oprocentowanie, które ułatwia zarządzenie domowymi finansami, budując poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Więcej o Bezpiecznym kredycie 2 proc.

Złożenie wniosku kredytowego w ramach rządowego programu Bezpieczny kredyt 2 proc. będzie możliwe bezpośrednio w oddziałach BOŚ lub poprzez współpracujących z bankiem pośredników. Z oferty mogą skorzystać małżeństwa, pary wychowujące co najmniej jedno dziecko, samotni rodzice oraz single przed 45. rokiem życia. W przypadku małżeństw i par wystarczy, że warunek wieku spełnia tylko jedna z osób. Bezpieczny kredyt 2 proc. jest przeznaczony dla klientów, którzy nie mają i nie posiadają mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu.

Ile można wziąć kredytu i na jaką dopłatę można liczyć?

Jak podaje BOŚ, maksymalna wysokość kredytu, o jaki można wnioskować, wynosi 500 tys. zł w przypadku pojedynczej osoby oraz 600 tys. zł dla małżeństw, par i samotnych rodziców. Kredyt może zostać udzielony na sfinansowanie zakupu mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Z programu Bezpieczny kredyt 2 proc. można również skorzystać w celu dokończenia domu, pod warunkiem, że budowa była finansowana wyłącznie ze środków własnych. W tym przypadku limit kredytu wynosi 100 tys. zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego oraz 150 tys. zł dla małżeństw, oraz par i samotnych rodziców.

Wysokość dopłaty do rat kredytu mieszkaniowego wyliczana jest indywidualnie, tak aby oprocentowanie kredytu wynosiło 2 proc. w pierwszym okresie odsetkowym. Dopłata będzie przysługiwała przez 10 lat. Korzystając z dopłaty, kredytobiorcy zobowiązują się do zamieszkania w zakupionej nieruchomości w ciągu dwóch lat od momentu jej nabycia. O dopłatę można się ubiegać wyłącznie w przypadku kredytów złotowych z okresem spłaty wynoszącym co najmniej 15 lat. Wkład własny nie może być wyższy niż 200 tys. zł. Wkładu własnego nie można finansować innym kredytem lub pożyczką.

REKLAMA

Klienci, którzy nie posiadają wkładu własnego lub wynosi on mniej niż 20 proc. wartości nieruchomości i innych wydatków będących przedmiotem umowy kredytowej, mogą liczyć na gwarancję udzielaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jej maksymalna wartość wynosi 100 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA