REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

BNP Paribas idzie z Booksy na całość. Teraz przez apkę umówisz się do wszystkich placówek banku

Kilkoma kliknięciami zarezerwujesz wizytę u doradcy klienta indywidualnego i biznesowego, a nawet spotkanie w języku migowym.

24.08.2020
14:46
BNP Paribas idzie z Booksy na całość. Teraz korzystając z apki, umówisz się do każdego oddziału banku
REKLAMA

Bank BNP Paribas jest zadowolony z pilotażowego wdrożenia, które rozpoczęło się 20 maja. W odpowiedzi na koronawirusa bank postawił sobie za cel ograniczenie czasu, jaki spędza się w jego oddziałach. A niestety rozmowa z doradcami zwykle wiązała się z koniecznością oczekiwania w kolejce. Aby je rozładować, bank postanowił wykorzystać apkę kojarzoną do tej pory z usługami beauty. Booksy, które ucierpiało na początku pandemii, było świetnym kandydatem na partnera.

REKLAMA

Aplikacja do umawiania wizyty u fryzjera wchodzi do banku.

Booksy na początku skupiało się na branży urody, ale dziś idzie już bardzo szeroko.

Jeśli przez Booksy będziesz mógł umówić się do fryzjera, barbera, na manicure, wymianę opon, do banku, na wizytę hydraulika i cokolwiek innego, to świadomość marki będzie na innym poziomie

- mówi Bizblog.pl Stefan Batory, szef firmy.

Pierwszym bankiem był BNP Paribas, który dziś rozszerzył pole współpracy. Za pomocą Booksy można umówić się na wizytę w każdym jego oddziale, więc dzwonienie na infolinię czy oczekiwanie w kolejce do doradcy przestały być koniecznością.

Nawiązanie współpracy z twórcami aplikacji, która wcześniej była wykorzystywana do umawiania wizyt w salonach fryzjerskich czy kosmetycznych to był akt sporej odwagi. Opłaciło się, o czym świadczą ciepłe reakcje użytkowników i przykłady innych banków, które podążają naszym śladem

– mówi Przemysław Furlepa, wiceprezes Banku BNP Paribas odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej.

Jednym kliknięciem wybierzemy oddział, a kolejnym datę i termin spotkania. Następny krok to wybór tematu spotkania z dostępnej listy i możliwość zarezerwowania wirtualnej obecności tłumacza języka migowego. Cały proces może zająć mniej niż minutę. Po umówieniu spotkania dostaniemy potwierdzenie mailem, a w przeddzień wizyty przypomnienie.

Rezerwować można z maksymalnie tygodniowym wyprzedzeniem i minimalnie 24 godziny przed wybranym terminem. Zmiany można dokonać nie później niż pół godziny przed umówionym spotkaniem.

Skoro bank dogadał się z Booksy, to czas na samorządy.

W przypadku instytucji publicznych Booksy dostępne jest za darmo.

REKLAMA

Oddajemy Booksy za darmo pro publico bono. To rodzaj misji. Ja naprawdę wierzę, że technologia odegra strategiczną rolę w walce i zwycięstwie w walce z epidemią

- powiedział Stefan Batory Bizblog.pl.

Urzędy zyskałyby możliwość rozładowania kolejek, a startup niezbędną rozpoznawalność. Gdy ktoś umówi się na spotkanie w gminie przez Booksy, to aplikacja może na tyle zapaść mu w pamięć, że wykorzysta ją również, kiedy zechce ściąć włosy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA