REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Strach patrzeć na wykres bitcoina, kurs runął o jedną trzecią, na rynku kryptowalut panika

No i nie podobasz mi się – stwierdzili niemal jednocześnie Elon Musk i chiński bank centralny. Dwa ciosy wymierzone w bitcoina sprawiły, że nie możemy mówić o zwykłej korekcie. Po serii mniejszych spadków dzisiaj wycena kryptowaluty spada w zastraszającym tempie.

19.05.2021
16:30
bitcoin-energia-potrzeby
REKLAMA

Musk grilluje bitcoina już od pewnego czasu. Szef Tesli stwierdził, że nie będzie przyjmował płatności w kryptowalutach i pośrednio przyznał, że jego firma pozbyła się już wszystkich coinów.

REKLAMA

Po okresie pompowania bitcoina mogło to oznaczać wyłącznie kłopoty.

Chiny przeciwko kryptowalutom

Zaczęło się od potężnego tąpnięcia tydzień temu. Ze szczytów w granicach 60 tys. dol, e-waluta zleciała w pobliże 45 tys. dol. Zajęło jej to ledwie kilka dni, ale prawdziwa jazda bez trzymanki dopiero miała się jednak zacząć.

We wtorek chiński bank centralny ostrzegł instytucje finansowe i firmy przed działaniami powiązanymi z kryptowalutami. Te pierwsze zareagowały błyskawicznie, od razu podkreślając słuszną linię partii

Ceny kryptowalut mocno się ostatnio wahały. Powróciły spekulacje, które poważnie zagrażają bezpieczeństwu majątku ludzi i zakłócają normalny porządek gospodarczy i finansowy

– czytamy w oświadczeniu.

Spadki na bitcoinie i całe

Posiadacze bitcoina zareagowali rosnącym przerażeniem. Od początku dnia jego wartość leciała na łeb na szyję. W krytycznym momencie coiny traciły nawet 30 proc. Około godziny 16. spadki wyhamowały. Bitcoin był wart niecałe 37 tys. dol.

 class="wp-image-1438435"

Najgorsze, że w ślad za BTC poszły prawie wszystkie kryptowaluty. Ethereum straciło w środę blisko 40 proc., a dogecoin aż 46,7 proc.

Kryptowaluty na cenzurowanym w CHRL

REKLAMA

Władze Państwa Środka nie po raz pierwszy wykazują się mocno sceptycznym podejściem do kryptowalut. W 2017 r. Chiny zakazały startupom pozyskiwania pieniędzy poprzez emisję tokenów. Zamknięto także giełdy kryptowalut.

Od szczytu bitcoin stracił już 40 proc. wartości. Wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła poniżej 2 bln dol. Jeszcze niedawno przekraczała ona 2,35 bln dol. Bitcoin był wówczas czternastą najbardziej wartościową walutą świata.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA