REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

67 tys. zł za jednego bitcoina. Kryptowaluta niedługo może pobić swój rekord

Po trzech latach przerwy cena bitcoina wraca w okolice 60 tys. zł. Na wzrost złożyły się amerykańskie wybory, pandemia i wzrastające zainteresowanie firmowych inwestorów.

18.11.2020
8:58
bitcoin-bankomat-wymiana
REKLAMA

Cena bitcoina wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o blisko 6 proc., przekraczając na krótko pułap 17,8 tys. dol. W przeliczeniu na złotówki jeden bitcoin kosztuje obecnie 67 tys. zł

REKLAMA
 class="wp-image-1295254"

Bitcoin ostatnio był tak drogi w styczniu 2018 roku. Właśnie wówczas rozpoczął się powolny spadek wartości kryptowaluty. Pod koniec 2017 roku byliśmy bowiem świadkami niesamowitego rajdu.

Jeszcze 12 października 2017 roku bitcoina wyceniano poniżej 6 tys. dol. Miesiąc później było to już 10 tys. dol. więcej! Rekord został zaś pobity w okolicach 17 grudnia, kiedy za jedną monetę trzeba było zapłacić 19 665 dol.

 class="wp-image-1295257"

Bitcoinowy rekord to około 70 tys. zł

Jednym z czynników, który w największym stopniu przyczynił się do zwyżki ceny bitcoina jest z pewnością pandemia, która zmieniła sposób życia większości z nas.

Gracze zwracają się ku rynkom aktywów cyfrowych. Polityka monetarna, powolne wypłaszczenie krzywej zachorowań na Covid-19 czy polityczny chaos na świecie napędzają ich inwestycje

- mówi Charles Hayter, szef CryptoCompare, firmy zajmującej się analityką rynku.

Zaczęliśmy coraz więcej czasu spędzać w świecie cyfrowym, więc korzystanie z cyfrowych walut wydaje się naturalnym krokiem w przyszłość. Właśnie taką narrację proponuje Michael J. Saylor, szef firmy specjalizującej się w business intelligence - MicroStrategy.

11 sierpnia MicroStrategy stało się pierwszą, publicznie notowaną firmą, która zainwestowała bitcoina. Saylor jest jej głównym udziałowcem i to właśnie on był głównym proponentem kupna blisko 21,5 tys. bitcoinów.

Bitcoin znów wchodzi do mainstreamu

O poradę inwestycyjną zapytała swoich fanów choćby Maisie Williams, znana jako odtwórczyni roli Aryi z „Gry o Tron”.

Kryptowalutami, jako formą inwestycji interesują się również poważne instytucje finansowe. Fidelity Investments rozszerza swoją platformę inwestycji cyfrowych w kierunku bitcoina, a miliarder Paul Tudor Jones przedstawia zalety kryptowalut:

REKLAMA

Inwestowanie w bitcoina jest jak inwestowanie w firmy technologiczne na wczesnym etapie: Apple ze Stevem Jobsem czy Google w swoich początkach.

- mówi Jones, którego fortunę ocenia się na 5,1 mld dol.

W świat kryptowalut wszedł również PayPal, który ogłosił plany umożliwienia sprzedaży i kupna bitcoina, ethereum, bitcoin cash i litecoina.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA