REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Końcówka roku szczęśliwa dla kierowców. Drogowcy otwierają kilka ważnych tras

Otwarcie kawałka autostrady A1, które nastąpiło w ostatnich dniach, to nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców. Do końca 2019 r. wykonawcy planują oddanie kilku kolejnych fragmentów tras, które mocno przyspieszą poruszanie się po Polsce samochodem.

05.08.2019
17:21
system opłat drogowych w Polsce
REKLAMA

fot: GDDKiA

REKLAMA

Inauguracja fragmentu autostrady A1 z Pyrzowic do węzła Częstochowa-Południe już za nami. Dzięki otwarciu 33-kilometrowego odcinka czas przejazdu z Górnego Śląska w kierunku Łodzi i Warszawy znacznie się skrócił. Co czeka nas w kolejnych miesiącach?

Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Okazuje się, że najbliższa inwestycja zostanie ukończona już za chwilę. Na przełomie sierpnia i września kierowcy dostaną do użytku cały 140-kilometrowy fragment S17.

S17 Garwolin - Piaski

Z niemałej części tej trasy (zaznaczonej na czarno) kierowcy już korzystają. Pod koniec wakacji GDDKiA odda do użytku obwodnicę miasta Ryki, dzięki czemu ekspresówka będzie się kończyć dopiero w Piaskach – tuż za Lublinem. Cały fragment, według wyliczeń GDDKiA pokonamy w 70 minut.

 class="wp-image-963823"
GDDKiA

Nieco później, bo w ostatnim kwartale tego roku, kierowcy dostaną też do dyspozycji północny fragment od Garwolina do Kołbieli.

S8 Radziejowice-Paszków

Dużym ułatwieniem dla osób jeżdżących do lub przez Warszawę będzie też oddanie kawałka S8 między Radziejowicami i Paszkowem. Teraz trasą będziemy mogli pojechać nie niepokojeni przez zwężenia lub ograniczenia prędkości aż do Piotrkowa Trybunalskiego. Ten fragment ma zostać oddany do końca wakacji.

 class="wp-image-963826"
GDDKiA

S6 Goleniów-Koszalin

Trasa S6 na odcinku Goleniów- Koszalin ma zostać ukończona i oddana do użytku w ostatnim kwartale tego roku. W pierwszym rzędzie udostępniona zostanie nam część kończąca się w Kołobrzegu. Dopięcie tej inwestycji oznacza, że ukończona zostanie praktycznie cała trasa od granicy z Niemcami.

 class="wp-image-963829"
GDDKiA

S5 Poznań-Wrocław

Trasa S5 łącząca dwa największe miasta na zachodzie Polski jest już niemal gotowa. Do końca roku drogowcy oddadzą nam ostatnie fragmenty między Poznaniem a Lesznem.

 class="wp-image-963832"
GDDKiA

A1 obwodnica Częstochowy

Także do końca roku powinniśmy cieszyć się z kolejnego fragmentu autostrady A1. Fragment między Pyrzowicami a południem Częstochowy został już oddany, teraz czeka nas odcinek stanowiący obwodnicę.

Na spięcie autostrady z S8 przyjdzie nam niestety trochę poczekać. Odcinek Częstochowa-Tuszyn ma zostać udostępniony kierowcom dopiero pod koniec 2021 roku.

 class="wp-image-963835"
GDDKiA

S7 obwodnica Skarżyska Kamiennej

Choć inwestycja powinna zostać teoretycznie oddana w połowie przyszłego roku, dowiedzieliśmy się, że wykonawca deklaruje, że już w grudniu obwodnica zostanie udostępniona kierowcom. Prace na tym odcinku będą trwać do zakończenia kontraktu, mają być jednak prowadzone już poza ciągiem głównym.

REKLAMA

Nowy odcinek będzie miał 8 kilometrów. Dzięki niemu S7 będzie w pełni przejezdna od okolic Grójca przez Radom i Kielce aż do Wodzisławia.

 class="wp-image-963838"
GDDKiA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA