REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Allegro wybrało dostawcę automatów do odbierania paczek. I nie jest to InPost

Spółka podpisała list intencyjny z Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek – podała spółka w środę. Teraz dostawy – przekonuje gigant – mają być jeszcze szybsze i wygodniejsze.

03.03.2021
18:07
allegro wchodzi na giełdę
REKLAMA

Allegro do końca roku chce postawić 1500 własnych maszyn, docelowo ma ich być dwa razy więcej. Zaproszenia do przedstawienia ofert zostały skierowane do wybranych firm pod koniec ubiegłego roku, ponoć były wśród nich i InPost, i DHL. Ponoć, bo ani Allegro, ani operatorzy, nigdy tego oficjalnie nie potwierdzili.

REKLAMA

Mamy ambicję, żeby dostawy były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych jako uzupełnienie sieci około 30 tys. punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro

– powiedział w środę Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro

W tej chwili kupujący na Allegro mogą wybierać dostawę kurierem lub odbiór osobisty w sieci punktów współpracujących z platformą, na którą składają się między innymi Paczkomaty InPostu, placówki Poczty Polskiej, Ruchu, Orlenu czy Żabki.

Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80 proc. przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia

– przypomina Grzegorz Czapski.

Jego zdaniem własna sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do ekonomicznych metod dostawy oraz w połączeniu usługami magazynowymi Allegro, które również zostaną uruchomione w tym roku, „stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw”.

Modern-Expo jest dobre, bo polskie

Dyrektor Czapski podkreśla, że Allegro stara się wspierać rodzime przedsiębiorstwa.

Dlatego też bardzo cieszymy się z wyboru polskiej firmy Modern-Expo na naszego dostawcę automatów paczkowych

– dodał.

Spółka Modern-Expo Group powstała w 1993 r. z połączenia lubelskiej spółki Duet i ukraińskiej Modern (50 proc. kapitału ma rodowód polski i 50 – ukraiński), ma cztery fabryki (jedną w Lublinie, dwie na Ukrainie i jedną na Białorusi), zatrudnia ponad 2500 osób. Utrzymuje oddziały w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie oraz Dubaju.

Oferta Modern-Expo Group obejmuje zaawansowane, nowoczesne i kompleksowe rozwiązania dla handlu detalicznego, m.in.: regały handlowe, regały wysokiego składowania, boksy kasowe, rozwiązania dla magazynów, wyposażenie ze stali nierdzewnej, POS, terminale paczkowe oraz wyposażenie chłodzące

– czytamy na stronie producenta.

Modern-Expo chwali się też współpracą z Nestle, Auchan, PepsiCo, Metro Group, British American Tobacco, Rewe, Carrefourem, Marsem, Gazpromem, McDonaldem i Żabką.

Prezes zarządu Modern-Expo Bogdan Łukasik powiedział, że współpraca z tak wymagającym partnerem jak Allegro otwiera przed jego firmą nowe możliwości.

To również dowód na to, że oferowane przez nas produkty łączą wysoką jakość wykonania z wygodną i intuicyjną obsługą

– mówi.

Pierwsze informacje, że Allegro chce stworzyć własną sieć maszyn do odbierania paczek pojawiły się w połowie listopada.

REKLAMA

To jedna z opcji. Musimy się zabezpieczyć, bo rynek jest coraz ciaśniejszy i mniej przewidywalny

– przekazała anonimowo Business Insiderowi osoba zbliżona do zarządu Allegro.

Pojawiły się wówczas spekulacje, że przygotowania Allegro do stworzenia własnej sieci automatów do próba zabezpieczenia się na wypadek, gdyby nowym właścicielem InPostu został, których z konkurentów polskiego giganta, jak na przykład Amazon, który jesienią ogłosił plan wejścia do Polski, kilka później podpisał umowę o współpracy z InPostem, a w miniony wtorek uruchomił swoją platformę w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA