REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Automatyzacja warta milion złotych. AI Busters przyspiesza BOK-i

Automatyzacja procesów biznesowych jest świętym Graalem firm przenoszących się do internetu. Polskie AI Busters chce ułatwić im tę ścieżkę. W startup uwierzył fundusz YouNick Mint, który zainwestował milion złotych w firmę.

15.07.2020
8:09
Automatyzacja warta milion złotych. AI Busters przyspiesza BOK-i
REKLAMA

AI Busters to silnik do automatyzacji obsługi klienta, stworzony przez Karola Kowalczyka i Norberta Fijałka. Analizuje wiadomości od klienta i pokazuje sugestię odpowiedzi konsultantowi, ale może również automatycznie odpowiadać na zgłoszenia.

REKLAMA

Konsultant obsługuje wiadomość w czasie ok. 10 min. Dzięki wsparciu naszego rozwiązania, czas skraca się do ok. 30 s., więc konsultanci mogą poświęcić więcej energii na indywidualne doradztwo klientom

- wskazuje Kowalczyk.

AI Busters bazuje na autorskich algorytmach przetwarzania języka naturalnego i machine learning, które najbardziej pomocne są w przypadku firm otrzymujących ogromne ilości korespondencji, np. banków lub ubezpieczycieli.

Główny target to podmioty z rozbudowanymi działami obsługi klienta i korespondencją np. mailową wynosząca kilka, kilkadziesiąt tysięcy wiadomości miesięcznie, a rocznie nawet kilka milionów wiadomości

- podkreśla Fijałek.

Współtwórca startupu dodaje również, że pracownicy mogą się dzięki temu skupić na bardziej satysfakcjonujących aktywnościach. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia rotacji kadrowej i wpływa pozytywnie na morale oraz wskaźnik zachowań innowacyjnych i twórczych w firmach.

Kierunek - MŚP

Branża finansowa była pierwszym przyczółkiem AI Busters w ekspansji. Startup musiał więc sprostać wysokim standardom bezpieczeństwa, z których najbardziej oczywistym było odcięcie od internetu. Właśnie dlatego rozwiązanie może dziś działać w dwóch wersjach: on-premise, ale również hybrydowej: on-premise plus chmura.

Kolejnym celem AI Busters jest przejście na SaaS-a, skierowanego do tzw. “Gepardów biznesu”, czyli szybko rozwijających się firm z sektora MŚP.

Nie będą musieli rozbudowywać działów obsługi klienta, a równolegle będą mogli skalować swój biznes, optymalizując koszty obsługi

- zauważa Kowalczyk.

Przedsiębiorca widzi szczególnie dużą szansę w sektorze e-commerce, który znajduje się obecnie pod dużą presją rynku.

 class="wp-image-1197708"
Co-founderzy AI Busters: Norbert Fijałek, Karol Kowalczyk.

W dalszym rozwoju pomoże inwestycja funduszu YouNick Mint.

YouNick Mint to polski fundusz specjalizujący się w rozwiązaniach z branży zdrowia (także cyfrowego), ale i przemysłu 4.0. W jego portfolio znajdujemy m.in. podmioty z sektora RPA (Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów) jak 2040.io czy DeepBrand.

REKLAMA

Spółki z portfela funduszu bazują na sztucznej inteligencji i niektóre z nich kierują swoje rozwiązania do branży bankowej i ubezpieczeniowej - w czym my się specjalizujemy

- podkreśla Kowalczyk.

Milionowa inwestycja wsparta została funduszami z programu Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA