REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Visa ma dla nas nowe udogodnienie-pułapkę. Operator testuje płatności ratalne

Jeżeli nie zdecydowaliście się do tej pory na kartę kredytową, obawiając się, że porwie was zakupowe szaleństwo, mamy złą wiadomość. Visa chce wprowadzić rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli rozkładać płatności na raty. Ot tak, bez żadnego szczególnego wysiłku z naszej strony.

15.07.2020
12:11
visa-mobile-nest-bank
REKLAMA

Wybrani klienci ze Stanów Zjednoczonych i Rosji mają już możliwość testowania płatności ratalnych od Visy. Operator ma w planach rozszerzenie tego rozwiązania na cały świat – pisze serwis pymnts.com.

REKLAMA

Do sześciu rat

System ma być dostępny bez żadnych formalności ze strony klienta. Kupujący dostanie po prostu propozycję rozłożenia płatności, maksymalnie do 6 rat na podstawie dostępnej linii kredytowej. Jeżeli ta nie będzie wyliczona, Visa obliczy ją w czasie rzeczywistym. Wszystko po to, by wysiłek konsumenta został ograniczony do zatwierdzenia bądź odrzucenia propozycji.

Co ciekawe z programu będzie można korzystać, mając dowolną kartę Visa. Za zakupy zapłacimy na raty, mając zarówno kartę kredytową, jak i zwykłą debetówkę. To sprawia, że kupowanie na kreskę może stać się jeszcze bardziej popularne niż dzisiaj. Plastik wydawany jest dzisiaj każdemu posiadaczowi konta, w przeciwieństwie do kart kredytowych, klient banku nie musi się legitymować określonymi wpływami na konto, ani składać oddzielnych wniosków.

Kredyt dla wszystkich

Badania pokazały również, że kredytówki cieszą się powodzeniem tylko w określonych segmentach konsumentów. Gdy trzy lata temu Citi Handlowy pokusił się o stworzenie sylwetki posiadacza karty kredytowej, okazało się, że ma on poniżej 50 lat, rodzinę na głowie i zarabia co najmniej 4,5 tys. zł miesięcznie.

REKLAMA

Teraz Visa sięga szerzej. Udostępniając raty każdemu chętnemu, może złowić dla banków przede wszystkim młodszą klientelę o niskich zarobkach. A także osoby, które z różnych względów wzdrygały się do tej pory przed używaniem kart kredytowych.

Wcześnie rozwiązanie będzie musiało zostać zaimplementowane przez same banki. Póki co wśród partnerów programu znajduje się Total System Services (TSYS), Commerce Bank i fintech ChargeAfter.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA