REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Totalizator Sportowy inwestuje w polskiego Moneyballa dla e-sportu

GGPredict analizuje rozegrane mecze Counter-Strike’a i wyciąga z nich statystyki, umożliwiając graczom lepsze zrozumienie strategii i efektywne treningi. Startup właśnie zamknął rundę finansowania na 1 mln dol.

14.09.2021
11:08
Polskie startupy. Totalizator Sportowy inwestuje w polskiego Moneyballa dla e-sportu
REKLAMA

Totalizator Sportowy kontynuuje swoje tournée po obiecujących firmach e-sportowych. W zeszłym tygodniu ogłosił inwestycję na 2 mln euro w paryski PandaScore, ale tym razem zainwestował w warszawski zespół. Pieniądze mają mu pozwolić na rozwój technologii i ekspansję w USA i Skandynawii.

REKLAMA

GGPredict śledzi ruchy i decyzje graczy w czasie rozgrywki.

Później wykorzystuje te dane do analizy meczu, który ocenia, wykorzystując ponad 250 metryk. Te zaś są porównywane z bazą prawie miliona rozegranych meczy.

„Możemy od razu stwierdzić, jak zawodnik radzi sobie z obroną i atakiem każdej części mapy i jak jego zespół przewiduje rotacje przeciwników. Możemy porównywać całe zespoły – czy grają szybciej niż inni, czy ustawiają się w standardowych miejscach, czy zaskakują przeciwników” – mówił w rozmowie ze Spider’s Web Przemysław Siemaszko CEO w GGPredict.

GGPredict odpowie na pytania: z jaką bronią gracz radził sobie najlepiej, a nad jaką musi popracować. Który sektor mapy najbardziej mu odpowiada i gdzie powinien bronić. Dowie si,ę czy dobrze reagował na rozwój sytuacji. Sztuczna inteligencja GGPredict uczy się pozytywnych i negatywnych zachowań graczy, po to, by sugerować, jak najlepiej zachować się w przyszłości.

Z GGPredict skorzystało ponad 25 tys. graczy

Większość z nich spędza ponad 20 godzin tygodniowo grając w Counter-Strike'a.

„Wierzymy, że dostarczamy graczom nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także ogromną satysfakcję i radość z dużo szybszych postępów. Nawet korzystając z beta wersji GGPredict, nasi użytkownicy awansowali na wyższe rangi o 10 pro. częściej niż przeciętni gracze CS:GO” – mówi Siemaszko.

Z rozwijanego przez jego zespół narzędzia korzystają nie tylko zwykli gracze, ale również profesjonaliści i ich trenerzy. Dla nich GGPredict przygotowuje spersonalizowane plany treningowe – dopasowane do stylu gry. Ze startupem współpracuje m.in. Michu czy Kuben. Pierwszy jest jednym z najlepszych, polskich graczy, a drugi trenerów.

REKLAMA

Na razie GGPredict wspomaga jedynie trening CS:GO, ale wkrótce ma rozszerzyć funkcjonalność o DOTA 2 oraz League of Legends.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA