menu
Biznes
Praca IT
Blog
Najnowsze
Biznes
Energetyka
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Pieniądze
Prawo
Praca
Transport
Zakupy
Zdrowie
Poradniki
Tech
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Gry
Foto
Social Media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Na topie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Komiksy
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Autoblog
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
Kontakt
gaz z rosji
Zamiast denazyfikacji Ukrainy Putin zobaczy totalną degazyfikację Europy. To już się dzieje
Rosyjska agresja na Ukrainę wywróciła politykę klimatyczną do góry nogami. Teraz priorytetem nie jest już odchodzenie od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii. Zdecydowanie bardziej obecnie liczy się uniezależnienie pod tym względem od Rosji. Dlatego coraz więcej krajów wstrzymuje swoje projekty gazowe i wraca do bezpieczniejszego węgla.
18.03.2022 06:12
Zachód pracuje nad opcją atomową. Jak ją odpali, Putin się nie pozbiera, nawet Chińczycy mu nie pomogą
Z węgla zrezygnować możemy bez problemu. Z gazu - też, ale najlepiej dopiero pod koniec roku. Z ropą byłby problem. „Krótkoterminowe odejście od ropy jest niemożliwe bez wywołania dużego szoku gospodarczego i społecznego - uważa Forum Energii. I rekomenduje: czas przygotować plan limitowania zakupów paliw, gazu, węgla, żeby w razie czego zapobiec chaosowi. A w tym czasie premier Morawiecki apeluje do szefowej Komisji Europejskiej o unijne embargo na rosyjski węgiel, ropę i gaz. To się naprawdę dzieje.
07.03.2022 06:26
Niemcy znowu stawiają opór w sprawie sankcji. Nie chcą embarga na rosyjski gaz i węgiel
Jednym z pierwszych, który zaczął namawiać do embarga na rosyjski węgiel i gaz, był premier Mateusz Morawiecki. Potem z podobny apel wystosowało 25 europejskich stowarzyszeń ekologicznych. Ale to wszystko jest bez znaczenia. Bo kształtujący politykę energetyczną w UE Niemcy nie zamierzają obrażać się na rosyjską energię.
04.03.2022 10:14
Koniec węgla w Polsce? Zobaczcie, co się stało z JSW. Wojna na Ukrainie sytuację w Polsce do góry nogami
Na giełdzie w poniedziałek obłowili się ci, którzy stawiali na sektor górniczy i branżę związaną z militariami. Mimo że poniedziałek zapowiadał się jako dzień rzezi na rynkach, część sektorów zyskuje na wojnie Rosji z Ukrainą, więc panice się nie poddaje. Kiedy rano cały warszawski parkiet świecił się na czerwono, akcje Lubawy, Bumechu, Bogdanki i JSW wystrzeliły, dając zarobić inwestorom już na dzień dobry po kilkadziesiąt procent.
01.03.2022 06:44
Zburzoną elektrownię Ostrołęka będziemy budować od nowa. Wydamy na to dwa razy więcej
Po tym, jak budowa nowego bloku węglowego w Elektrowni Ostrołęka, a następnie zakończenie prac i rozbiórka pochłonęły w sumie jakieś 1,5 mld zł – teraz chcemy wydać ponad dwa razy więcej, ale tym razem na moce gazowe. Na szczęście podobnym tropem nadążają Niemcy, którzy wbrew sprzeciwowi kilku państw, do unijnej taksonomii wpychają na siłę gaz ziemny. Taki scenariusz najbardziej podoba się Rosji.
08.02.2022 06:00
Ceny gazu w Polsce. Goldman Sachs nie owija w bawełnę. Idzie mróz, mamy dramat
I niby ceny gazu na świecie ostatnio trochę się uspokoiły i przerażające rekordy z grudnia mamy za sobą. I niby do końca sezonu grzewczego już bliżej niż dalej. Ale to wcale nie koniec strachów - ostrzega jedna z najpotężniejszych instytucji finansowych na świecie. Rosja może nam robić gazowe psikusy jeszcze długo, a jak kolejne zimy będą srogie, to biada Europie. I na nic tu uspokajający ton ministra Sasina.
31.01.2022 08:15
400-proc. podwyżki cen gazu to początek. Gazprom znów miesza, tym razem celuje tylko w Polskę
Coraz bardziej zagęszcza się na gazowej szachownicy. Rosja chce dalej odgrywać na niej wiodącą rolę, zwłaszcza że projekt unijnej taksonomii ma traktować gaz ziemny jako paliwo zielone. Polska spod tego energetycznego topora ma uciec dzięki Baltic Pipe, czego Moskwa nie potrafi odżałować i w rewanżu żąda wyższych cen w ramach kończącego się w tym roku kontraktu jamalskiego.
18.01.2022 06:01
Czekali na Dziadka Mroza, a przyszła zaraza. Takiego rozczarowania Gazprom może nie udźwignąć
Gazprom, postrach Europy Środkowej i energetyczne narzędzie nacisku Kremla, słabnie w oczach. Poturbowany przez ciepłą zimę, koronawirusa i amerykańskie sankcje uderzające w Nord Stream 2 musi mierzyć się także z uderzającą w niego rewolucją LNG.
30.05.2020 08:45
Piotr Maciążek: Pożegnanie z rosyjskim gazem? Nasuwa mi się kilka ważnych pytań
Polska nie chce przedłużyć ciążącego jej od lat kontraktu na dostawy rosyjskiego gazu. To efekt podejmowanych od ponad dekady działań mających uniezależnić nas od Gazpromu.
16.11.2019 08:03
Previous page
1
2
3
4
Next page