REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Technologie

Revolut: Będziemy na Apple Pay! Internauci: Taaa, jasne…

Która to już zapowiedź Brytyjczyków, trudno się połapać. O podchodach Revolut do giganta z Cupertino można by nakręcić drugą część „Uciekającej panny młodej”. I chyba Wyspiarze zdają sobie z tego sprawę, bo tym razem zamiast wypuszczać kolejnego twitta, zwołali konferencję prasową.

09.05.2019
11:52
Revolut na Apple Pay. Już od czerwca
REKLAMA

No i bach! Okazało się, że płatności mobilne z wykorzystaniem iphone’ów i kart wydanych przez Revolut i sygnowanych zarówno przez MasterCarda, jak i Visę, będą dostępne dosłownie za kilka tygodni. Brytyjski fintech zapowiedział w środę, że najpierw wystartują one w Wielkiej Brytanii, a do końca czerwca w czternastu innych krajach, w tym w Polsce. W końcu słowo stanie się ciałem!

REKLAMA

Firma pochwaliła się przy okazji, że karty Revoluta będzie można dodać do Apple Pay nawet przed otrzymaniem jej fizycznie do ręki, a na dodatek w systemie będzie wyglądała dokładnie tak jak na żywo.


Zobacz, jak działa Revolut!

Revolut na Apple Pay. Koniec dwuletniej epopei

Ostatnie informacje w sprawie pojawienia się kart Brytyjczyków na iphone’ach pojawiły się pod koniec kwietnia, gdy Amerykanie potwierdzili, że wkrótce faktycznie będzie można płacić Apple Pay z wykorzystaniem plastików (i metali) Revoluta.

Pół roku wcześniej, bo grudniu, informację o tym podał Revolut oczywiście na Twitterze, co od razu zostało wyśmiane przez internautów. Nic dziwnego, wszak Wyspiarze informują o rozpoczęciu współpracy z Apple od 2017 r. Za każdym razem przekonując, że nastąpi to "wkrótce", Tymczasem dwa lata w sieci, to cała wieczność.

Revolut na Google Pay. Tu było łatwiej

REKLAMA

Na konkurencyjnej platformie Brytyjczycy wystartowali w ramach beta testów na początku lipca 2018 roku. Płatności Revolutem były od razu dostępne dla wybranej grupy klientów z Polski. W połowie lipca firmy ogłosiły oficjalnie, że można korzystać z płatności mobilnych bez żadnych ograniczeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA