REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Opłacaj rachunki bez czekania na kelnera. Polska apka wkrótce ma być dostępna w 1000 restauracji

RestBill to aplikacja mobilna do szybkich i bezobsługowych płatności w restauracji czy barze. Pozwala oszczędzić kilkanaście minut. Na razie działa w dwóch lokalach, ale w ciągu roku ma pojawić się w kolejnych kilkuset.

21.11.2021
15:47
Opłacaj rachunki bez czekania na kelnera. Polska apka wkrótce ma być dostępna w 1000 restauracji
REKLAMA

Aplikacja ułatwia życie restauratorom i klientom. Ci pierwsi otrzymują platformę do zarządzania rozliczeniami, w tym napiwkami, i wystawiania faktur. Drudzy zaś przez cały czas mają kontrolę nad rachunkiem – widzą stan zamówienia, a później mogą je szybko opłacić. Nie muszą do tego kłopotać kelnera.

REKLAMA

Nasze dane pokazują, że klienci tracą średnio kilkanaście minut w oczekiwaniu na rachunek. Ten czas kelnerzy mogliby wykorzystać na interakcję z gośćmi, dobór wina czy prezentację deserów. Dodatkowo szybsza obsługa oznacza też możliwość przyjęcia większej liczby gości, przy jednoczesnym odciążeniu personelu i zwiększeniu komfortu ich pracy

– mówi dyrektor zarządzający w RestBill Łukasz Kozłowski.

Goście mogą opłacić rachunek kartą, przelewem lub Blikiem, podzielić go pomiędzy wszystkich biesiadników, a także dołożyć napiwek.

RestBill celuje w okrągły tysiąc restauracji do końca 2023 roku

Podstawy do takich szacunków dają nam rozmowy, które już prowadzimy

– dodaje Łukasz Kozłowski.

Na razie rozwiązanie można testować w dwóch restauracjach – jednej we Wrocławiu i jednej w Warszawie. Potencjał jest bardzo duży, w Polsce działa ponad 60 tys. restauracji, a klienci coraz bardziej przyzwyczajają się do płacenia smartfonem.

 class="wp-image-1605949"

15 listopada RestBill wystartował z drugą rundą inwestycyjną

W jej ramach startup chce pozyskać 2,25 mln zł. Na tym jednak nie kończą się apetyty przedsiębiorców.

REKLAMA

Kto pierwszy wejdzie na rynek, ten zdobędzie przewagę. W Europie jest aktualnie dużo większych, niezagospodarowanych jeszcze rynków, dlatego planujemy ekspansję zagraniczną w przyszłym roku – zdradza Łukasz Kozłowski.

Konkurencyjne rozwiązanie, aplikacja Tikki, w kilka lat osiągnęła w Holandii liczbę 3 mln użytkowników. Przedstawiciele RestBill zwracają uwagę, że w Polsce ich rozwój może być równie szybki, bo nasz kraj obok Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich i Beneluxu jest w czołówce pod kątem mobilnych płatności.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA