REKLAMA
  1. bizblog
  2. Ubezpieczenia
  3. Samorządy

Marek Niechciał złożył dymisję. Funkcję prezesa UOKiK zamienia na członka zarządu UFG

UOKiK podał , że dotychczasowy prezes Marek Niechciał podał się do dymisji. Od 1 lutego, ma objąć nowe obowiązki - członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

23.12.2019
18:22
Marek Niechciał złożył dymisję. Funkcję prezesa UOKiK zamienia na członka zarządu UFG
REKLAMA

Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego 20 grudnia powołała aktualnego prezesa Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji na członka własnego zarządu. Szef UOKiK - Marek Niechciał podał się do dymisji, by od 1 lutego objąć nową funkcję.

REKLAMA

Nieoczekiwana zamiana miejsc

Marek Niechciał, dotychczas prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w związku z powołaniem do zarządu UFG złożył dymisję, a 23 grudnia została ona przyjęta przez Premiera Mateusza Morawieckiego. 

Marek Niechciał 1 lutego 2020 r. stanie się członkiem zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, do tej pory będzie pełnił swoją dotychczasową funkcję. Warto dodać, że piastował ją dwukrotnie - najpierw w latach 2007-2008, a następnie od 2016 roku do teraz.

Do kompetencji Prezesa UOKiK należało kształtowanie polityki antymonopolowej i ochrony konsumentów, a także opiniowanie projektów pomocy publicznej.

Od nieuczciwej konkurencji do kierowców bez OC

Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny zajmuje się wypłatą odszkodowań poszkodowanym w wypadkach oraz kolizjach drogowych spowodowanych przez nieubezpieczonych rolników i posiadaczy pojazdów, przez które właściciele innych pojazdów w Polsce są rocznie stratni nawet 74 mln złotych.

Misją członów UFG jest doprowadzenie do tego, aby każdy kierowca poruszający się pojazdem i każda osoba prowadząca gospodarstwo rolne mieli ubezpieczenie OC.

REKLAMA

W Radzie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego znajduje się aktualnie dziewięciu członków, a ich przewodniczącym jest Jarosław Matusiewicz.

W skład zarządu, do którego za dwa miesiące trafi Marek Niechciał, wchodzą trzy osoby - Zdzisława Cwalińska-Weychert i Hubert Stoklas są wiceprezesami, zaś Małgorzata Ślepowrońska pełni funkcję prezesa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA