REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Powrót dzieci do szkół. Minister Czarnek rzucił datą: poniedziałek 26 kwietnia

„Mam nadzieję, że od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach, wrócą do szkoły” – powiedział we wtorek Przemysław Czarnek. Po ostatnim trafnym strzale ministra nauki w kwestii otwarcia żłobków i przedszkoli jego słów nie warto lekceważyć.

20.04.2021
14:11
nauka-stacjonarna-Czarnek
REKLAMA

Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki w TVP Info we wtorek wypowiedział się na temat prawdopodobnej daty powrotu uczniów trzech pierwszych klas podstawówek do nauczania stacjonarnego. Mogłoby to nastąpić już w najbliższy poniedziałek.

REKLAMA

„Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma, mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach, wrócą do szkoły” – powiedział minister Czarnek, opierając się na opinii prof. Horbana, pełnomocnika premiera ds. walki z covidem.

Zapytany w poniedziałek w radiu RMF FM o powrót do szkół uczniów klas I-III prof. Horban odpowiedział, że to są małe dzieci, które „raczej mało chorują”. „W tych województwach, w których w tej chwili jest bardzo mało zakażeń, czyli te, które miały wprowadzony lockdown dwa tygodnie wcześniej niż cały kraj, to oczywiście jest to realne. I taka decyzja, wydaje się, mogłaby być podjęta” – stwierdził doradca premiera.

REKLAMA

Formalnie nauczanie zdalne w szkołach obowiązuje do 25 kwietnia, ale w środę rząd ma ogłosić decyzję o ewentualnym luzowaniu obostrzeń w regionach najmniej dotkniętych epidemią koronawirusem. Wtedy też powinniśmy dowiedzieć się, czy w części województw uczniowie klas I-III wrócą do szkół.

Przypomnijmy, że nauczanie zdalne w przypadku klas I-II trwa od 22 marca, natomiast uczniowie starszych klas nie uczęszczają na zajęcia do szkół nieprzerwanie od 26 października, co oznacza, że w poniedziałek minie dokładnie pół roku od przywrócenia nauczania zdalnego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA