REKLAMA
  1. bizblog
  2. Ubezpieczenia

Klienci Pekao mogą już ubezpieczyć samochód w LINK4. Firmy rozpoczęły współpracę

Bank Pekao wprowadza do oferty ubezpieczenia komunikacyjne LINK4. Polisy można wykupić w każdym oddziale Pekao SA, a wkrótce również za pośrednictwem bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.

09.11.2022
12:26
bank pekao sa
REKLAMA

W Banku Pekao możemy kupić m.in. ubezpieczenie obowiązkowe OC, polisy AC, NNW i Assistance. LINK4 podkreśla, że sprzedaż polis za pośrednictwem czwartego banku po PKO BP, Aliorze oraz Santander Bank Polska to element konsekwentnie realizowanej strategii.

REKLAMA

Kanał bancassurance rośnie w siłę, co nas bardzo cieszy, bo dzięki niemu klienci mogą kupić ubezpieczenia w najwygodniejszy dla nich sposób. Doświadczenia ze współpracy z każdym z tych podmiotów są dla nas bardzo inspirujące. Kanał bankowy, wspólnie z siecią agencyjną i porównywarkami, stanowi niezwykle ważny czynnik naszego wzrostu – podkreśla Agnieszka Wrońska, prezes zarządu LINK4.

Ubezpieczenia komunikacyjne w Pekao. Do wyboru są LINK4 i PZU

W porównywarce Pekao klienci mogą wybrać produkty dwóch ubezpieczycieli z Grupy PZU: LINK4 oraz PZU. Liczbę pól, w które trzeba kliknąć, ograniczono do minimum. Dane osobowe klienta i jego pojazdu w większości przypadków uzupełnią się automatycznie poprzez wykorzystanie danych z CEPIK, baz wewnętrznych PZU i LINK4 oraz VIN dekoder.

Dzięki doświadczeniu trzech podmiotów powstało rozwiązanie, którego głównym celem jest umożliwienie klientom zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego w niezwykle prosty sposób. To  wyróżnia naszą ofertę na tak bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce – mówi Patrycja Kotecka, członek zarządu LINK4.

I dodaje, że sprzedaż produktów PZU i LINK4 w Banku Pekao SA pokazuje, jak ważna i silna jest synergia w ramach grupy PZU.

Po wyborze oferty LINK4 w porównywarce banku wystarczy potwierdzić jej zakup i opłacić składkę z konta. Jest to możliwe także dwóch albo czterech ratach. Wkrótce dojdzie możliwość wybrania płatności miesięcznej w 12 ratach.

Polisy komunikacyjne LINK4 – szybki i łatwy dostęp dla klientów banku

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy uczestniczyć w tak ważnym i przełomowym przedsięwzięciu dla grupy PZU. Startujemy zgodnie z harmonogramem, który zaplanowaliśmy półtora roku temu. To starannie przygotowana oferta. Dopracowana pod każdym względem, zapewniająca klientom obsługę na najwyższym poziomie – podsumowuje Mariusz Rosa, dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Innowacji w LINK4, który odpowiada za kanał bankowy.

REKLAMA

Maciej Berger, dyrektor Departamentu Bankowości Ubezpieczeniowej z Banku Pekao, wskazuje, że dzięki współpracy w ramach grupy kapitałowej bank wprowadza do oferty ważny i potrzebny w codziennym życiu produkt, jakim są ubezpieczenia motoryzacyjne.

Stawiamy na ofertę wysoko notowanych partnerów, a naszym klientom dajemy łatwy i szybki dostęp do dopasowanej do ich potrzeb usługi w oddziale, a docelowo w dowolnie wybranym przez nich kanale – mówi Berger.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA