REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Dostarczą ci nową konsolę z „Cyberpunkiem” w pół godziny. Cena: 50 zł za jeden dzień

Plenti to polski startup, który oferuje dostęp do najnowszej elektroniki na żądanie. Udało mu się pozyskać blisko 6 mln zł finansowania w rundzie seed na ekspansję w Polsce.

13.04.2021
9:11
Dostarczą ci nową konsolę z „Cyberpunkiem” w pół godziny. Cena: 50 zł za jeden dzień
REKLAMA

Wiele startupów próbowało już budowy rozwiązań ułatwiających wypożyczanie sprzętu elektronicznego. Z różnym skutkiem. Większość z nich wybierała model peer to peer, w którym to społeczność sama publikuje informacje o sprzętach i dochodzi do porozumienia w kwestii dostawy (jak np. Rent and Lent).

REKLAMA

Takim platformom trudno działać w dużej skali. Brakuje kontroli i wzajemnego zaufania. Powiedzenie “dobry zwyczaj, nie pożyczaj" nie jest przypadkowe

– mówi Wojciech Rokosz, CEO i współzałożyciel Plenti.

Startup podchodzi do problemu od innej strony. Dostarcza platformę, gdzie ludzie wypożyczają sprzęt pochodzący od partnerów.

W pełni nim operujemy i ponosimy ryzyko, jeśli coś pójdzie nie tak. Sprzęt jest nowy lub w stanie „jak nowy” i to my dbamy o to, by dotarł do użytkownika w takim stanie

– dodaje Rokosz.

PlayStation 5 za 20 zł

Wypożyczyć można m.in. drony, kamery sportowe, gogle VR, konsole , projektory, odkurzacze i roboty czyszczące czy oczyszczacze powietrza. Jednorazowy koszt używania tych sprzętów jest niższy niż w przypadku zakupu na własność. Przyjrzyjmy się choćby PlayStation 5. Za pierwszą dobę użytkowania konsoli zapłacimy 47 zł, ale już przy wypożyczeniu na 2 tygodnie dzienny koszt spada do 20 zł za dobę.

 class="wp-image-1404733"

Dodatkowo do zamówienia dorzucić możemy „Cyberpunka 2077” czy inne gry, które świetnie sprawdzą się w czasie weekendowych spotkań z przyjaciółmi. Plenti zadba o dostarczenie i odbiór zestawu. Na terenie Warszawy startup może się wyrobić w pół godziny. Poza stolicą czas wzrasta jednak do czterech dni, a sprzęt odbierzemy w paczkomacie.

Plenti zablokuje przy tym określoną kwotę na naszej karcie, przeznaczoną na kaucję, na wypadek zniszczenia. Obniżymy ją, weryfikując tożsamość.

Czas na ekspansję poza Warszawę i segment B2B

Plenti istnieje na rynku od 3 lat, ale dopiero teraz zdecydowało się na rundę seed. Przewodził jej wrocławski fundusz RST Ventures for Earth, do którego dołączyli założyciele Allegro, Arjan Bakker i Grzegorz Brochocki. Obaj zainwestowali w Plenti już pod koniec 2019 roku, w rundzie pre-seed, której przewodził fundusz AIP Seed. W gronie inwestorów Plenti są też twórcy Qpony-Blix.

Wspólnie wyłożyli oni 6 mln zł, które wykorzystane zostaną na rozbudowę zespołu i powiększenie zasięgu dostaw ekspresowych na żądanie o kolejne polskie miasta. W ofercie ma się również pojawić długoterminowa subskrypcję – na kilka lub kilkanaście miesięcy.

REKLAMA

Dzięki temu będziemy mogli wprowadzić do oferty także laptopy, smartfony, czy smartwatche. To rozwiązanie nie tylko dla konsumentów, ale np. dla jednoosobowej działalności. Zaoferujemy początkującym przedsiębiorcom sprzęt, z którego będą mogli skorzystać bez konieczności zakupu, ani kilkuletniego leasingu.

- wyjaśnia Rokosz.

Startup chce się również skoncentrować na takich kategoriach jak rozrywka, sprzątanie czy kamery sportowe, które mają wrócić do łask po pokonaniu pandemii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA