REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Elon Musk stracił krocie na bitcoinie. Oto co zrobił

Jeszcze w kwietniu Elon Musk miał zapewniać, że inwestycja w bitcoina jest długoterminowa. W drugim kwartale Tesla pozbyła się 75 proc. posiadanych bitcoinów, tłumacząc decyzję covidowymi lockdownami w Chinach.

23.07.2022
14:53
Elon Musk stracił krocie na bitcoinie. Oto co zrobił
REKLAMA

Tesla kupiła bitcoiny na fali popularności kryptowaluty w zeszłym roku. Najpierw w styczniu zainwestowała 1,5 mld dol., a później zaczęła sprzedawać samochody za bitcoiny. Eldorado potrwało dwa miesiące. Wokół bitcoina zaczęła narastać krytyka związana z wpływem na klimat, więc Tesla przestała przyjmować depozyty w kryptowalutach i sprzedała 10 proc. posiadanych bitcoinów.

REKLAMA

Bo Chińczycy zamknęli fabrykę w Szanghaju

Z najnowszego komunikatu giełdowego spółki dowiedzieliśmy się, że Tesla sprzedała75 proc. posiadanych bitcoinów za 936 mln dol.

Nie powinno to być traktowane jako werdykt w sprawie bitcoina

mówił Musk w rozmowie z inwestorami i analitykami.

Troszczymy się jedynie o płynność firmy, związaną z covidowymi lockdownami w Chinach – dodał multimiliarder.

Fabryka Tesli w Szanghaju musiała być wielokrotnie zamykana w związku z ograniczeniami w poruszaniu się po mieście. Wpłynęło to na możliwość dostarczania aut do klientów i wyniki finansowe firmy.

Nie wiemy jednak, po jakim kursie Tesla sprzedała swoje bitcoiny. Jeszcze na początku kwartału kurs kryptowaluty oscylował w okolicach 45 tys. dol., by na koniec czerwca zejść 50 proc. niżej.

new TradingView.widget( { "width": 700, "height": 610, "symbol": "COINBASE:BTCUSD", "interval": "D", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_ecc88" } );

Tesla straciła na bitcoinie. Jak dużo? To wie tylko sama firma

Vivian Fang z uniwersytetu w Minnesocie stwierdziła, że sprawozdanie firmy jest skąpe i mało transparentne. Profesor podkreśla, że nie pozwala ono na ocenę dokładnych strat firmy.

REKLAMA

Tesla może, ale nie musi dzielić się informacjami o tym, kiedy konkretnie sprzedała bitcoina. Firma wycenia obecnie swoje krypto-aktywa na 218 mln dol., a jej szef finansów stwierdził, że słabość bitcoina zaszkodziła rentowności firmy.

Dziś bitcoin wyceniany jest na niespełna 23 tys. dol. To o wiele mniej niż jeszcze pół roku temu, kiedy jedną monetę mogliśmy kupić za blisko 70 tys. dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA