REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Pieniądze

mBank wchodzi w buty PayPala. Bank rusza z własną bramką płatniczą

mBank prowadzi pilotaż własnej bramki płatniczej dla sklepów internetowych – dowiedział się nieoficjalnie Bizblog.pl. Dzięki temu rozwiązaniu sprzedawcy, którzy prowadzą w tym banku firmowy rachunek, dostaną pieniądze w zasadzie od ręki.

24.09.2019
8:56
mBank rusza z własną bramką płatniczą. Bank wchodzi w buty PayPala
REKLAMA

PayNow będzie stanowić uzupełnienie oferty mBanku skierowanej do przedsiębiorców. To drugie tego rodzaju rozwiązanie w naszym kraju – jako pierwszy na własną bramkę płatniczą zdecydował się ING Bank Śląski.

REKLAMA

Bizblog.pl poleca:

Na razie system jest w fazie próbnej.Jednym z pierwszy testerów nowego rozwiązania jest księgarnia internetowa ArtRage. Za pomocą PayNow można tam zapłacić za pakiet książek Andrzeja Sapkowskiego. Wielobarwna ikonka w systemie płatności znajduje się obok PayPala. Po kliknięciu użytkownik ma do wyboru wybór płatności za pomocą Blika lub poprzez szybki przelew online. Wygląda to tak jak poniżej:

 class="wp-image-982659"

Z punktu widzenia sprzedawcy również pojawia się delikatna zmiana. Panel do zarządzania bramką jest zintegrowany z kontem bankowym. U góry pojawia się zakładka PayNow z podzakładkami: transakcje, wypłaty i ustawienia.

Dzięki nim pieniądze, które spływają za pomocą bramki, można rozdzielić od innych przychodów wpadających na firmowe konto w mBanku. Dzięki powiązaniu bramki z kontem pieniądze wpływają na rachunek od razu po wykonaniu przez klienta transakcji. A to daje PayNow przewagę nad takimi konkurentami jak PayU czy PayPal.

 class="wp-image-982662"

Jak ustaliliśmy, wbrew wcześniejszym pogłoskom mBank nie ma zamiaru wprowadzać mechanizmu odroczonej płatności. Polega on na tym, że klient może zapłacić za zakupy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dni po złożeniu zamówienia. Bank nie czeka jednak, aż przelew wpłynie na jego konto i od razu wysyła pieniądze do sprzedawcy.

REKLAMA

Kiedy PayNow dla wszystkich sprzedawców?

 Licznik na oficjalnej stronie sugeruje, że chodzi o początek października. Nam udało się jednak ustalić, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać rozszerzenia formatu testów i zaproszeń do współpracy dla kolejnych przedsiębiorców. Oficjalna data startu PayNow w Polsce pozostaje nieznana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA