REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Katarczycy mają najlepsze linie na świecie, a w Europie błyszczą Francuzi. LOT to zupełnie inna liga

Na podium jest Katar, Singapur i Japonia. A Polska? Bardzo daleko. W najnowszym zestawieniu najlepszych linii lotniczych na świecie Skytrex 2021 nie ma raczej niespodzianek. Honoru Europy najbardziej bronią linie Air France.

04.10.2021
7:19
LOT-ranking-Skytrax
REKLAMA

Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, głosowanie podróżnych Skytrax World Airline Awards trwało dłużej niż zwykle: od września 2019 r. do lipca 2021 r. Pasażerowie, za pośrednictwem specjalnej ankiety, ocenili jakość i wydajność ponad 350 globalnych linii lotniczych. Końcowy wynik raczej nie jest zaskoczeniem.

REKLAMA

Zwycięzcą okazały się linie Qatar Airways, które oprócz zdobycia głównej nagrody odebrały też tytuł za Najlepszą Klasę Biznes na Świecie, Najlepszy Fotel w Klasie Biznes na Świecie, Najlepszą Linię Lotniczą na Bliskim Wschodzie, Najlepszy Salonik Lotniczy Klasy Biznes na Świecie oraz Najlepszy Catering Pokładowy Klasy Biznes. 

Qatar Airways utrzymał swoje wysokie standardy innowacji i obsługi, zarówno w bardziej normalnych czasach, jak i w czasie obecnej globalnej pandemii

- argumentuje prezes Skytrax Edward Plaisted.

Prezes Qatar Airways Akbar Al-Baker oświadczył, że to m.in. dzięki temu, że ich samoloty w czasie pandemii pozostały jednak aktywne. Przy wdrożeniu rygorystycznych środków bezpieczeństwa biologicznego. Linie Qatar Airways zdobyły ten tytuł już szósty raz. Wcześniej miało to miejsce w 2011, 2012, 2015, 2017 i 2019 roku.

W Europie Niemców w pierwszej dziesiątce zastąpili Francuzi

Kolejne miejsce w zestawieniu zajęły linie: Singapore Airlines, japońskie ANA All Nippon Airways oraz Emirates i Japan Airlines. Tym samym są pewne zmiany w stosunku do wcześniejszego rankingu. Np. Japan Airlines w ogóle nie były obecne w pierwszej dziesiątce Skytrax w 2019 r. Wtedy też Lufthansa, jako reprezentant Europy, była sklasyfikowana na 9. miejscu. Teraz niemieckie linie wyleciały z pierwszej dziesiątki i uplasowały się dopiero na 13. lokacie.

Honoru Europy bronią linie Air France, które jako jedyne reprezentują ten kontynent wśród dziesięciu najlepszych linii lotniczych Skytrax 2021. Tuż za pierwszą dziesiątka, na 11. miejscu, uplasowały się linie British Airways, które przy okazji zdobyły też laury za tytuł Najlepszego Personelu Linii Lotniczych w Europie oraz Najlepszego Pokładowego Gastronomicznego Wyżywienia Premium Economy. W europejskim zestawieniu podium zamyka Lufthansa. A dalej są: Aeroflot Russian Airlines, KLM Royal Dutch Airlines, Turkish Airlines, Swiss International Air Lines, Virgin Atlantic, Austrian Airlines i Finnair.

REKLAMA

A gdzie LOT? Jak zwykle daleko

Jak w tym lotniczym zestawieniu wypadł tym razem polski przewoźnik LOT? Jeszcze w 2015 r. nie klasyfikował się nawet do pierwszej setki tego rankingu. W 2016 r. zajął 92. miejsce, w 2017 r. - 79., w 2018 i 2019 - 67. I teraz jest bardzo podobnie. Na przeszło 350 lini lotniczych z całego świata polski LOT uplasował się na 68. pozycji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA