REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Odpuść sobie bagaż podręczny, bo i tak przekroczysz limit. Linia lotnicza zaszalała

Nie więcej niż dwa kilogramy może ważyć bagaż podręczny wnoszony na pokład samolotu linii TUIFly. Przewoźnicy lotniczy od dłuższego czasu wprowadzają coraz surowsze zasady dotyczące bagażu, ale tak niskiego limitu masy jeszcze nie było. W tym kontekście maksymalne wymiary torby lub walizki wynoszące 40 x 30 x 20 cm wydają się wręcz liberalne.

04.10.2023
4:11
Odpuść sobie bagaż podręczny, bo i tak przekroczysz limit. Linia lotnicza zaszalała
REKLAMA

Nowe zasady przewożenia podręcznego bagażu wakacyjna linia TUIFly wprowadza od 1 listopada. Już poprzednie limity były surowe i wynosiły 6 kg oraz 55 x 40 x 20 cm. Przy odrobinie kreatywności można było spakować się na krótki wyjazd, nie przekraczając tych parametrów, ale teraz jest to właściwie niemożliwe. Bagaż podręczny w TUIFly to teraz najwyżej damska torebka.

REKLAMA

Surowy limit masy bagażu podręcznego

Nie trzeba wykazać się nadzwyczajną przenikliwością, by domyślić się, że nowe zasady to po prostu sposób na wygenerowanie przez przewoźnika dodatkowego przychodu. Wystarczy bowiem dopłacić stosunkowo umiarkowane 10 euro, by uzyskać prawo do zabrania na pokład aż pięciokrotnie cięższego bagażu podręcznego. Można się spodziewać, że większość pasażerów będzie wolała dopłacić, by móc zabrać ze sobą do kabiny bagaż do 10 kg.

Na tym tle słynący z różnych surowych zasad Ryanair wydaje się wręcz linią lotniczą kategorii premium, która daje pasażerom olbrzymią swobodę. Największy przewoźnik w Europie pozwala wnosić na pokład bagaż podręczny o nielimitowanej masie, choć jego maksymalne wymiary nie są oszałamiające: 40 x 20 x 25 cm.

Więcej o liniach lotniczych przeczytacie w tych tekstach:

Warto przypomnieć, że Ryanair wraz z wieloma innymi przewoźnikami zaostrzył niedawno zasady dotyczące bagażu. Jeśli mamy torbę określaną jako „smart”, czyli wyposażoną w powerbank, wyjścia USB i ewentualnie inne elektroniczne funkcje, musimy sprawdzić, czy na lotnisku nie będzie nas czekała niemiła niespodzianka. Przewoźnicy mogą odmówić wniesienia na pokład lub umieszczenia w luku bagażowym torby, która nie spełnia określonych warunków.

Zakazane torby

REKLAMA

Nowe zasady przewożenia bagażu Ryanair wprowadził już 31 lipca, ale mało kto czyta regulaminy, tylko od razu klika „akceptuję”, dlatego przez dłuższy czas sprawa nie przebiła się do powszechnej świadomości. Gdy jednak podobne zmiany wprowadziły także inne duże linie lotnicze w Europie, zagadnienie to w końcu zyskało rozgłos.

Rzecz dotyczy tak zwanych smart bags, czyli toreb z „elektroniczną wkładką”, co zwykle oznacza wbudowany powerbank umożliwiający łatwe ładowanie telefonu w czasie podróży. Przez dłuższy czas regulaminy przewoźników lotniczych nie przewidywały szczególnych zasad przewożenia tego typu bagażu, ale kolejne linie wprowadzają odpowiednie zmiany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA