REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Huawei Polska ma nowego szefa

Zmiana na stanowisku głównodowodzącego Huaweiem w Polsce. Nowym dyrektorem zarządzającym chińskiego giganta w naszym kraju został Jackie Zhang. Zastąpił Tony'ego Bao, który awansował w strukturach koncernu.

06.09.2021
11:56
Jackie Zhang nowym szefem Huaweia Polska
REKLAMA

Nowy dyrektor Huaweia w Polsce ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Z firmą związany jest od ukończenia studiów na Uniwersytecie Finansów i Ekonomii w Anhui w Chinach. W karierze koncentrował się na rozwoju biznesu na rynkach zagranicznych i relacjach z kluczowymi klientami.

REKLAMA

W latach 2014-2017 Jackie Zhang był zastępcą dyrektora generalnego Huawei Vietnam. Od 2018 roku pełnił funkcje zarządcze w krajach europejskich, w tym w Polsce, gdzie wcześniej kierował pionem Carrier Network Business Group. Ostatnio kierował oddziałem Huaweia w Austrii.

 class="wp-image-1529917"
Nowy dyrektor Huaweia w Polsce Jackie Zhang.

Cieszę się, że wróciłem do Polski, gdzie rozwiązania Huawei są chętnie wybierane przez lokalnych operatorów, klientów korporacyjnych i konsumentów – powiedział Jackie Zhang.

Jak wyjaśnił, w Warszawie mieści się nie tylko polskie biuro, ale regionalna centrala Huaweia, nadzorująca działania firmy w 28 krajach.

Jesteśmy tu obecni od ponad 17 lat i koncentrujemy się nie tylko na rozwoju biznesu, ale także na pomaganiu lokalnym społecznościom, przeciwdziałaniu różnego rodzaju wykluczeniom, wspieraniu polskiej nauki i edukacji oraz ochronie środowiska naturalnego poprzez liczne inicjatywy z obszaru odpowiedzialności społecznej. Zrobiliśmy dla Polski bardzo wiele i będziemy kontynuować nasze zaangażowanie, jako kluczowy gracz na polskim rynku telekomunikacyjnym – podkreślił Jackie Zhang.

Dotychczasowy dyrektor zarządzający Huaweia w Polsce, Tonny Bao, objął funkcję dyrektora obszaru Carrier Business Group w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA