REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

InPost potężnie zaskoczył. Rafał Brzoska skusił się na Sroki

InPost coraz odważniej poczyna sobie na Wyspach. Spółka kierowana przez Rafała Brzoskę (na zdjęciu) zawarła właśnie wieloletnią umowę z Newcastle United, stając się oficjalnym partnerem czterokrotnego zdobywcy tytułów mistrza Anglii w piłce nożnej. Sroki – taki przydomek noszą piłkarze występujący na stadionie St. James' Park – zajmują po czternastu kolejkach szóste miejsce w tabeli, wyprzedzając między innymi Manchester United i Chelsea.

04.12.2023
13:57
InPost potężnie zaskoczył. Rafał Brzoska skusił się na Sroki
REKLAMA

InPost od rana w poniedziałek pnie się w górę na giełdzie w Amsterdamie, gdzie jest notowany od 27 stycznia 2021 r. Akcje spółki zyskiwały rano około 1 proc., osiągając cenę 11,41 euro, najwyższą od połowy września 2023 r. To wciąż jednak o wiele mniej niż blisko trzy lata temu, gdy kilka dni po debiucie na giełdzie Euronext za jedną akcję InPostu płacono 21 euro. Czy kolejne inwestycje, w tym olbrzymie w Wielkiej Brytanii, pozwolą się firmie Rafała Brzoski odbudować pozycję na giełdzie?

REKLAMA

InPost rozpycha się w Wielkiej Brytanii

InPost w Wielkiej Brytanii działa od jesieni 2021 r. Zaczynał ustawienia 200 maszyn przy placówkach Tesco. W tej chwili ma na Wyspach 6000 Paczkomatów (docelowo ma ich być ok. 15000) i 1200 punktów typu PUDO (ang. Pick Up Drop Off – placówki współpracujące z firmą), dodatkowo jest udziałowcem działającej również w Irlandii firmy Menzies Distribution Group Limited, która porównywany bywa z polskim „Ruchem”.

 class="wp-image-2297527"

O innych przedsięwzięciach firmy InPost przeczytasz również w materiałach:

Czego zatem InPost oczekuje po współpracy z klubem Premier League? Prezes Rafał Brzoska odpowiada, że chce w ten sposób umocnić pozycję na Wyspach.

Oferujemy najlepsze rozwiązania w zakresie dostaw przesyłek, a sport jest naszym strategicznym filarem komunikacji w całej Europie. Jesteśmy dumni, że do grona kluczowych partnerów InPost dołączyła drużyna piłkarska, z którą dzielimy podobne wartości i przekonania – poinformował założyciel InPostu.

Jak zaznacza, do nawiązanie partnerstwa z Newcastle United doszło w ważnym momencie, kiedy spółka ruszyła do intensywnej ekspansji na rynku brytyjskim.

Zarówno InPost, jak i Newcastle stawiają sobie za cel osiąganie najlepszych wyników, więc nasze partnerstwo jest zupełnie naturalne. A międzynarodowy zasięg i popularność klubu przyniosą nowe możliwości rozwoju dla Grupy InPost – tłumaczy Rafał Brzoska.

Sportowa zajawka InPostu

Peter Silverstone, dyrektor handlowy Newcastle United, przekonuje, że InPost i Newcastle United łączą wspólne podejście do innowacji i dążenie do doskonałości.

Stadion St. James' Park jest w sercu miasta i w sercach fanów - co dostrzegł InPost. Dlatego urządzenie Paczkomat na terenie stadionu zapewni zarówno kibicom, jak i wszystkim mieszkańcom wygodną opcję korzystania z usług InPost – skomentował nawiązanie współpracy z polską firmą Peter Silverstone.

InPost poinformował, że oferuje już dostawy do Paczkomatów na terenie całej Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

A w Londynie, Birmingham i Manchesterze mieszkańcy mają średnio siedem minut spacerem do najbliższej maszyny InPost. Partnerstwo z Newcastle United daje firmie możliwość szybkiego rozwoju w północno-wschodnim rejonie kraju, a tym samym opcję zwiększenia bazy klientów do ponad dwóch milionów – wskazała spółka.

Nawiązanie współpracy ze Srokami to kolejne partnerstwo sportowe. Wcześniej InPost został Oficjalnym Partnerem Tour de France, Strategicznym Sponsorem Polskiego Kolarstwa i Oficjalnym Sponsorem Freeride World Tour oraz oficjalnym sponsorem Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA