REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Allegro i InPost wkraczają na nowy rynek

Po tym, jak Allegro rozszerzyło sprzedaż o południowych sąsiadów, platforma znalazła pomysł na nowy model logistyczny, do którego zaprosiła InPost. Model ten zakłada zbudowanie łańcucha dostaw z najbardziej efektywnych rozwiązań oferowanych przez różnych partnerów logistycznych zarówno na pierwszej, jak i ostatniej mili. Jak podaje platforma, to zapewne będzie najpełniej odpowiadać potrzebom sprzedających oraz klientów platformy zakupowej.

11.09.2023
10:32
Allegro i InPost wkraczają na nowy rynek
REKLAMA

Allegro na początku maja uruchomiło czeską wersję platformy, na której dostępnych jest ponad 100 mln produktów od 20 tys. sprzedających z Polski. Platforma uważa, że ich Czeski odpowiednik oferuje nie tylko szeroki asortyment w najlepszych cenach, z którego znana jest nad Wisłą, ale także szybkie dostawy w atrakcyjnych cenach, realizowane przy wsparciu uznanych, międzynarodowych partnerów logistycznych.

REKLAMA

Zarządzanie łańcuchem dostaw, to kolejny ważny krok

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju na czeskim rynku jest zarządzenie łańcuchem dostaw międzynarodowych w taki sposób, aby optymalizować proces dostaw i skracać czas od zamówienia do doręczenia przesyłki czeskiego kupującego. Platforma chce stworzyć usługę, scalającą najefektywniejsze, istniejące na rynkach krajowych rozwiązania logistyczne w wydajny operacyjno-kosztowy model dostaw międzynarodowych, zapewniając klientom i sprzedającym opiekę Allegro oraz przejrzystą komunikację w całym procesie doręczenia przesyłki.

Więcej o Allegro i InPoście

Wiemy, że dostawy mają kluczowe znaczenie w rozwoju Allegro na nowych rynkach. Dlatego, nie tylko wprowadziliśmy bezpłatne dostawy z Allegro Smart dla naszych czeskich klientów, ale także wspieramy polskich sprzedających, dostarczając im gotowe rozwiązania logistyczne. Allegro oferuje obu stronom kompleksową opiekę podczas całego procesu dostawy, bazując na najlepszych jakościowo rozwiązaniach
dostarczanych przez sprawdzonych partnerów takich jak DPD, DHL czy Packeta. Dodatkowo rozbudowujemy naszą sieć logistyczną w oparciu o własne zasoby - czeskiego operatora WE|DO, a także zapraszając do współpracy jednego z liderów rynku, firmę InPost - mówi Roy Perticucci, CEO Allegro.

InPost kluczowym partnerem w czeskich dostawach

InPost jest pierwszym zewnętrznym polskim partnerem w modelu połączonym z infrastrukturą logistyczna Allegro i będzie odpowiadał za tzw. pierwszą milę, czyli odbiór przesyłek od polskich sprzedających. Poza Allegro i InPost nowy model logistyczny współtworzy także należąca do platformy czeska firma logistyczna WE|DO oraz zapewniając zaplecze logistyczne Allegro One Kurier.

Współpraca InPost z Allegro od wielu lat układa się bardzo dobrze. Nasze statystyki pokazują, że co roku skokowo rośnie liczba użytkowników platformy wybierających dostawę do urządzeń Paczkomat lub kuriera InPost. Sprzedawcy na Allegro mają szeroki wachlarz usług, które możemy zaoferować, a kupujący mogą korzystać ze swoich ulubionych maszyn Paczkomat w opcji Allegro Smart, zaś przy odbiorze z opcji multiskrytka. To sprawia, że zakupy na platformie Allegro są wygodne, a dostawa bardzo szybka. Dlatego InPost to idealny partner dla usług, jak zamówienia wysyłane do Czech – podkreślił Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.

Usługa Allegro dostępna jednym przyciskiem

Allegro International Delivery opiera się na synergii najbardziej efektywnych rozwiązań dostarczonych przez wszystkich partnerów. Sprzedający włączą nową usługę na Allegro jednym przyciskiem, bez dodatkowych kosztów i formalności. Co ważne, nowy model nie będzie wymagał od nich dodatkowych zasobów, podobnie jak w przypadku polskich klientów, paczki do Czech będą nadawane w automacie Paczkomat lub u kuriera.

REKLAMA

W Czechach, w pierwszej fazie projektu, przesyłki będą dostarczane do prawie 3 500 punktów odbioru dostępnych w sieci WE|DO by Allegro lub przez kuriera pod drzwi klienta. Allegro planuje dalszy rozwój oraz poszerzanie współpracy o kolejnych partnerów.

Nowy model wzmocni ofertę dostaw międzynarodowych dostępnych na Allegro. Obecnie dostawy kurierskie do niemal całej Unii Europejskiej, z powodzeniem oferują DPD oraz DHL. Ponadto sprzedający mogą skorzystać z dostaw do czeskich punktów odbioru oraz automatów paczkowych należących do firmy logistycznej - Packeta, która realizuje dostawy we współpracy z Pocztą Polską.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA