REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

InPost będzie dostarczał paczki w nowym kraju. To efekt współpracy z Allegro

InPost podpisał umowę z Allegro. Operator będzie obsługiwał zamówienia płynące z Czech. Pierwsze paczki powinny trafić do użytkowników platformy już we wrześniu.

25.07.2023
13:31
InPost będzie dostarczał paczki w nowym kraju. To efekt współpracy z Allegro
REKLAMA

Właściciel Paczkomatów coraz mocniej rozpycha się za granicą, ale w tym wypadku ograniczy się do przewiezienia przesyłki przez terytorium Polski i oddaniu jej w ręce zagranicznego operatora. Mówiąc w skrócie - klient Allegro z Czech będzie mógł zamówić paczkę na największym marketplace w naszym kraju, ta zostanie nadana u kuriera, Paczkomat albo PaczkoPunkt i trafi na granicę. Stamtąd w dalszą drogę zabierze ją firma WE|DO, która notabene od pewnego czasu jest własnością Allegro.

REKLAMA

InPost i Allegro liczą na 2 mln paczek do końca 2023 r.

Biorąc pod uwagę, że współpraca zostanie uruchomiona pod koniec III kwartału, oznaczałoby to, że usługa szybko ruszy z kopyta. Allegro wystartowało jednak u naszego południowego sąsiada już wcześniej. Polscy sprzedawcy ruszyli na podbój Czech w maju tego roku.

Nieustannie pracujemy nad poprawą szybkości, niezawodności i kwestią kosztów każdej dostawy realizowanej w imieniu ponad 20 000 sprzedawców na naszej nowej czeskiej platformie Allegro.cz. Ta nowa forma międzynarodowych przesyłek pod egidą Allegro to świetna wiadomość zarówno dla klientów, jak i sprzedawców – mówi Roy Perticucci, prezes Allegro.

Usługa ma zostać docelowo rozszerzona na inne kraje

REKLAMA

Zarówno Allegro jak i InPost nie ukrywają, że ich ambicje sięgają daleko poza granice Polski. Ta pierwsza spółka już pierwszego dnia sprzedaży w Czechach miała 100 mln aktywnych ofert i stała się największym marketplace nad Wełtawą. Przejęcie Grupy Mall ma jej w dodatku pozwolić na ekspansję również na Słowacji, Węgrzech, a także w Słowenii i Chorwacji.

InPost stawia w tym czasie Paczkomaty za granicą - największe wzrosty operator notuje właśnie tam. W 2022 r. spółka dostarczyła poza Polską 236,5 mln paczek - o 153 proc. więcej niż przed rokiem. Firma Rafała Brzoski zapłaciła niedawno 50 mln funtów za 30 proc. udziałów w Menzies Distribution Group Limited. - dużym dystrybutorze, który posiada prawie 50 tys. placówek w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA