REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie
  3. Media i rozrywka

Polski zestaw słuchawkowy za 80 tys. zł. Od środy możesz go przetestować za darmo

Słuchawki firmy HiFiMAN z najcieńszą membraną na świecie w sklepie RMS.pl. Z dedykowanym wzmacniaczem kosztują 80 tys. złotych.

27.01.2020
9:16
Polski zestaw słuchawkowy za 80 tys. zł. Jeszcze przez kilka dni możesz go przetestować za darmo
REKLAMA

Sklep.RMS.pl na ul. Hetmańskiej 33B w Białymstoku zaprasza od 29 stycznia do 01 lutego 2020 r. na odsłuchy słuchawek HiFiMAN Susvara ze wzmacniaczem EF1000. Zestaw jest wart 80 tys. złotych i dysponuje technologią z najwyższej półki. Słuchawki typu planarnego (ortodynamiczne) posiadają najcieńszą membranę na świecie.

REKLAMA

Jednocześnie będzie to polska premiera firmowego zestawienia jednego z największych producentów słuchawek audiofilskich.

Technologia planarna nie jest nowa, pomimo to rozwijamy ją już od ponad dekady. Każdy kto śledzi nasze postępy w tej kwestii, a także rozwój słuchawek planarnych w ogóle, widzi i słyszy jak daleko zaszliśmy. SUSVARA to kolejny krok do przodu, który przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki technologii planarnej.

mówił założyciel HiFiMANa, dr. Fang Bian
 class="wp-image-1064091"
Słuchawki ze wzmacniaczem
Źródło: Materiały prasowe

Słuchawki za 30 tys.

Słuchawki Susvara, które od środy 29 stycznia do soboty 1 lutego można wypróbować w Białymstoku, są skonstruowane z najwyższej klasy materiałów, które warte są około 30 tys. złotych.

Wykonanie membrany sprawia, że zniekształcenia, znajdują się poza skalą pomiarową najczulszych urządzeń. Jest ona tak cienka, że aż niewidoczna dla ludzkiego oka

Ważną rolę odgrywa również napylona na membranę cewka mająca grubość niecałego jednego mikrometra. Dzięki niej membrana o wiele szybciej reaguje na impulsy, a otrzymany dźwięk jest porównywalny z naturalnymi wrażeniami.

 class="wp-image-1064094"

Słuchawki wyznaczają zupełnie nowy standard - posiadają przetwornik, który producent określił mianem zero distortion driver.

Magnesy zastosowane wewnątrz słuchawek wykorzystują rozwiązania stealth użyte w bombowcu F117 Nighthawk, aby był on niewidzialny dla fal radarowych. Konstrukcja magnesów w Susvara ma sprawić, aby były one niewidoczne dla fal dźwiękowych, generowanych przez ultracienką membranę.

 class="wp-image-1064106"

System metalowych maskownic „window shade” zastosowanych na zewnątrz słuchawek ma za zadanie tłumić odbicia dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Redukcja dyfrakcji sprawia, że praktycznie zlikwidowano wszelkie niechciane odgłosy, a nawet dźwięk przelatującego szczelinami powietrza.

Pałąk na głowie został wykonany ze stopu rzadkich i bardzo lekkich metali.

Opiera się na perforowanym pasie z naturalnej skóry dla lepszego odprowadzania ciepła. Obudowa przetworników została z kolei pokryta wysokiej jakości drewnem pochodzenia naturalnego.

 class="wp-image-1064100"

Wzmacniacz za 50 tys.

Słuchawki planarne Susvara będą udostępnione do odsłuchu wraz ze wzmacniaczem posiadającym dedykowane zasilanie: EF1000.

Wzmacniacz słuchawkowy od firmy HiFiMAN potrafi napędzić nawet najmniej czułe słuchawki, które do pracy wymagają ogromnej mocy. W komunikacie prasowym sklepu możemy przeczytać, że urządzenie to poradzi sobie również z kolumnami o wyjątkowo niskiej skuteczności.

Obwody wzmacniacza wykorzystują sześć profesjonalnych lamp 6922 oraz tyle samo par transmiterów z oddzielnym źródłem zasilania.

REKLAMA
 class="wp-image-1064103"
Wzmacniacz EF1000

Na darmowy test w specjalnej sali odsłuchowej tego oraz każdego innego dostępnego w salonie sprzętu należy umówić się najpierw z działem handlowym sklepu RMS.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA