REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Haribo wreszcie w Polsce. Pierwszy sklep firmowy słynnej marki otworzy się po wakacjach

Producent najbardziej rozpoznawalnych żelków na świecie, czyli Złotych Misiów w sześciu kolorach o różnym smaku, kontynuuje swoją handlową ekspansję. Po decyzji o uruchomieniu fabryki w Wisconsin i otwarciu sklepu firmowego w brytyjskim Essex czas przyszedł na Polskę. W końcu doczekamy się firmowego sklepu Haribo nad Wisłą.

27.05.2022
9:37
Haribo-sklep-w-Polsce
REKLAMA

Produkty Haribo, wśród których prym cały czas wiodą Złote Misie o różnych smakach, są dobrze znane w Europie. Sklepy firmowe z powodzeniem działają m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy Austrii. Rok temu z wielką pompą otwarto podwoje kolejnego już sklepu u naszych zachodnich sąsiadów, w Halle Leipzig The Style Outlets Sandersdorf-Brehna. Z kolei na początku tego roku ogłoszono plany otwarcia podobnej placówki w Braintree Village w angielskim Essex.

REKLAMA

Nasza inwestycja w Braintree Village jest dowodem naszego ciągłego zaangażowania w handel detaliczny i wspiera nasz ambitny plan rozbudowy naszych sklepów w całej Wielkiej Brytanii – zdradza plany Jon Hughes, dyrektor zarządzający Haribo UK.

Okazuje się, że planowana ekspansja będzie jednak jeszcze większa i nie ominie też Polski.

Haribo w Polsce. Sklep firmowy powstanie w Warszawie

Haribo chwali się, że codziennie produkuje 160 mln Złotych Misiów, które trafiają do sklepów na całym świecie. Po wakacjach część tych słodyczy będzie zarezerwowana również przez pierwszy, firmowy punkt handlowy w Polsce. O sprawie donosi serwis Property News. Sklep ma otworzyć podwoje w warszawskim centrum handlowym Factory Ursus. Nie ma jeszcze konkretnej daty tego polskiego debiutu Haribo, ale wiadomo, że stanie się to jesienią, już po wakacjach.

Złote Misie kończą 100 lat

REKLAMA

Haribo chce, żeby o otwarciu sklepu firmowego w Polsce było głośno, o co mają zadbać przygotowane z tej okazji atrakcje. Bo też sposobność ku temu będzie znakomita. Chociaż firma rodzinna Haribo powstała w 1920 r. to jej najbardziej rozpoznawalny produkt na całym świecie, czyli Złote Misie, jeszcze jako Tańczące Misie produkowane są od 1922 r., czyli obchodzą w tym roku okrągłą rocznicę setnych urodzin.

Trzy lata później, w 1925 r. zadebiutował z kolei kuzyn Tańczącego Misia, czyli Czarny Miś z lukrecji. Same Złote Misie niemiecki urząd patentowy uznał za zarejestrowany znak handlowy w 1967 r. Ich wygląd, znany tak dobrze wszystkim, uformował się na dobre dopiero w 1978 r. Debiut pierwszego sklepu firmowego Haribo w Polsce zbiegnie się w czasie z jeszcze jedną rocznicą. Mija bowiem równo 20 lat od czasu, kiedy firma rozpoczęła oficjalnie dystrybucję swoich produktów w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA