REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kapitalni.org chcą uczyć grą, jak wybrać korzystny kredyt i rozliczyć podatek

W ubiegłym roku Polacy wydali na gry video ponad 2 mld zł. Coraz popularniejsze są gry edukacyjne, z których korzysta co piąty z nas, a połowa chciałaby spróbować swoich sił. Chcą to wykorzystać Kapitalni.org. Ich gra przygodowa Pre.Kapitalni ma uczyć finansów.

16.05.2019
11:18
gra przygodowa Pre.Kapitalni
REKLAMA

Kapitalni.org (platforma edukacyjna uruchomiona cztery lata temu przez Wonga,pl) zlecili firmie Maison&Partners, żeby sprawdziła, co Polacy sądzą po grach edukacyjnych.

REKLAMA

Okazało się, że 70 proc. osób biorących udział w badaniu dostrzega większą skuteczność edukacji przez grę w porównaniu do metod tradycyjnych. Jeszcze więcej, bo 77 proc. respondentów uważa, że gry uczą zarządzania czasem, pieniędzmi oraz innymi posiadanymi zasobami.

Gra przygodowa Pre.Kapitalni - dwa lata pracy.

Taki trend postanowiła wykorzystać platforma Kapitalni.org i podjęła pracę nad własną grą edukacyjną z zakresu świata finansów.

Gra powstawała przez blisko dwa lata i jest pierwszym tego typu produktem dla dorosłych i starszej młodzieży w Polsce. Dzięki niej, każdy otrzyma pakiet praktycznej wiedzy, niezbędnej do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Gracze będą mieli okazję przeanalizować różne warianty kont osobistych, czy kredytów mieszkaniowych, a także zastanowić się nad poszczególnymi formami zatrudnienia, by na koniec móc wybrać najlepszą propozycję – przekonuje Agnieszka Szczepanik, Dyrektor Departamentu Edukacji z Wonga Polska.

Gra przygodowa Pre.Kapitalni, jak zapewniają jej twórcy: pierwsza tego typu w Polsce, ma być przydatna w życiu codziennym. Nauczy m.in. jak optymalizować domowy budżet, czy efektywnie porównać kredyt hipoteczny.

Z prehistorycznej wioski Bang-Krut do czasów współczesnych.

Na czym polega gra przygodowa Pre.Kapitalni? Wcielasz się w animowaną postać, która przez przypadek przenosi się z prehistorycznej wioski Bang-Krut do czasów współczesnych. Powrót będzie możliwy dopiero po tym, jak bohater wykaże się pomysłowością i znajomością zasad panujących w świecie finansów. W swoich wysiłkach nie będzie jednak sam. 

Towarzyszy mu Robot Nikolas, który pełni a grze rolę przewodnika oraz psotny tygrys szablozębny Kąsek. Tak zbudowana drużyna ma na swojej drodze do pokonania liczne zagadki logiczne oraz 20 obowiązkowych i 5 nieobowiązkowych modułów edukacyjnych. Głosów postaciom udzielili aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu – Maria Rybarczyk i Michał Kaleta.

Konkretne cele edukacyjne, a nie rozrywka.

Gra przygodowa Pre.Kapitalni reprezentuje segment tzw. serious games, czyli narzędzi fabularnych, których podstawowym celem nie jest rozrywka, a osiąganie konkretnych celów edukacyjnych. Dlatego najczęściej tworzone są głównie z myślą o rozwoju myślenia strategicznego, czy pogłębianiu wiedzy.

REKLAMA

Grę współtworzyła agencja S4 S.A., która odpowiada za fabułę oraz developer gier - DOJI Educational Innovations. Merytoryczną stronę Pre.Kapitalnych opracował bloger finansowy Tomasz Jaroszka. Gra jest już dostępna na specjalnie do tego celu stworzonej stronie internetowej

Specjalizujemy się w tworzeniu gier, które pomagają poszerzać wiedzę przy jednoczesnej dobrej zabawie. Nauka w takiej formie pozwala wykorzystać naturalne zaangażowanie graczy, co daje jej przewagę nad innymi metodami kształcenia. Współpraca przy projekcie Pre.Kapitalni jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ jest to produkt, którego treść przełoży się na poziom wiedzy finansowej Polaków i będzie miała wpływ na podejmowane przez nich w przyszłości decyzje – przekonuje dr hab Szymon Truskolaski, CEO Doji S.A.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA