REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Friz z Ekipą zgarnęli ponad 10 mln zł z emisji akcji. Youtuberzy ruszają na zakupy

Ekipa Holding SA wyemitowała akcje i zarobiła 10,3 mln zł. Całość ma pójść na "dynamiczny rozwój Grupy Kapitałowej". A Friz i spółka wręcz kipią od pomysłów.

22.06.2021
12:03
Akcje Ekipy. Friz zgarnął z rynku 10 mln zł. Youtuberzy ruszą na zakupy
REKLAMA

Spółka poinformowała o zakończeniu emisji akcji serii D w ofercie prywatnej. W ramach rundy do akcjonariatu dołączyli nowi inwestorzy strategiczni: BT KAPITAŁ Sp. z o. o., Cooling.pl oraz Art-Tech Investments. Reszty podmiotów Ekipa Holding nie ujawnia.

REKLAMA

Wszystko zaczęło się od Karola Friza Wiśniewskiego, z którym polska marka SPC Gear podjęła współpracę już w 2017 roku. Niebywale ambitne nastawienie
i determinacja Karola doprowadziły do znaczącego rozszerzenia kooperacji z marką SPC Gear, czego efektem są m.in. produkty sygnowane logiem „EKIPA”

- mówi cytowany w komunikacie Łukasz Zdziech, Cooling.pl (właściciel marki SPC Gear)

Nowy akcjonariusz podkreśla, że ma ambicje rozwoju na rynkach zagranicznych.

Co jest zbieżne ze strategią Ekipa Holding w obszarze szeroko zakrojonego gamingu

- dodaje

Ekipa idzie na zakupy

Ekipa Holding kupiła też pakiet kontrolny spółki EVE CAPITAL ASI (Po zmianie nazwy EKIPA INVESTMENTS Alternatywna Spółka Inwestycyjna).

Ekipa pisze w komunikacie, że poszerzenie grupy kapitałowej pozwoli zdywersyfikować źródła przychodów. Kapitał zakładowy został podniesiony do 10 mln zł i ma zostać przeznaczony na "rozszerzenie portfela inwestycyjnego".

Na początku roku Ekipa Holding podpisała list intencyjny z notowanym na BlueConnect Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym. Z tego względu BBI stało się niedawno celem spekulacji, a jego kurs gwałtownie zanurkował. I choć przedstawiciel Ekipy nieco odciął się od BBI tłumacząc, że to wyłącznie spółka, z którą Ekipa może się połączyć, to nikt nie ogłosił oficjalnie odwołania planów fuzji.

REKLAMA

Ta ma nastąpić do końca września. Nowy podmiot miałby skupić się na produkcji gier. Friz ma jednak więcej pomysłów.

W skład Ekipa Holding wchodzą inne spółki – Ekipa Management (zarządzanie wizerunkiem) Ekipatonosi (ubrania), Pigeon Pictures (produkcja filmowa) i Join Our Dreams (współprodukcja i wydawanie gier). Friz idzie szeroko, a do tego znajduje chętnych na wyłożenie gotówki na stół. Sam zastanawiam się, czy pisać o nim jako o youtuberze czy już pełnoprawnym przedsiębiorcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA