1. bizblog
  2. Biznes

CANAL+ wchodzi na nowy poziom. To teraz także telewizja przez internet z treściami na żądanie

Lokowanie produktu

Telewizja przez internet – to krótkie hasło zupełnie nowej oferty CANAL+ mówi o rewolucji technologicznej, jaką właśnie przeszła platforma, ale zmian jest znacznie więcej. Teraz kanały z treściami na żywo połączone są z biblioteką treści VOD, a wszystko w całkiem nowej formule.    

02.07.2020
9:58
CANAL+ wchodzi na nowy poziom. To teraz także telewizja przez internet z treściami na żądanie

CANAL+ rozbudował swoją dotychczasową formułę o bogate możliwości, jakie daje streaming przez internet, by stworzyć całkiem nową jakość domowej rozrywki. Nowy CANAL+ jest już dostępny w Polsce od miesiąca, ale cały czas pojawiają się kolejne usługi.

Francuska firma wraca do tradycyjnej nazwy CANAL+, ale teraz to całkiem nowy rodzaj platformy telewizyjnej, która łączy dotychczasowe kanały na żywo z ofertą VOD, czyli treści na żądanie. Nie mniej istotne jest to, że nie ma już podpisywania długoterminowej umowy, a także instalacji anteny satelitarnej i dekodera. To wszystko mogło zniechęcać wielu widzów – dzisiaj praktycznie wystarczy dostęp do internetu.

„CANAL+ w nowej usłudze stawia przede wszystkim na doświadczenie i prezentuje nowe oblicze telewizji – prostej, intuicyjnej i dostosowanej do potrzeb widza” – podkreśla platforma.

Regularna usługa CANAL+ dzięki połączeniu treści kanałów linearnych z bibliotekami VOD zawiera liczący aż 35 tys. pozycji katalog polskich i zagranicznych filmów, odcinków seriali, wydarzeń sportowych, dokumentów, programów publicystycznych i rozrywkowych oraz bajek dla dzieci.

Oferta filmów, dokumentów i publicystyki obejmuje też treści od dostawców zewnętrznych, takich jak HBO, FOX, National Geographic, Paramount, History, Filmbox, BBC, TVN24 czy CNN. Z kolei oferta sportowa oparta jest na bazie CANAL+ Sport, nSport+ i Eleven Sports.

Żadna oferta telewizyjna nie może pomijać najważniejszych widzów, czyli dzieci. Animacje, bajki i programy edukacyjne pochodzą z takich kanałów jak MiniMini+, TeleToon+, Cartoon Network, Nickelodeon, Disney i Boomerang.

Nowa oferta ma wyróżniać się wygodą obsługi i przyjaznością dla użytkownika. Wybrane programy, które zostały już wyemitowane w telewizji na żywo, można obejrzeć nawet do dwóch tygodni. Można też dowolnie cofać i pauzować programy na żywo, przełączać się między ekranami, kontynuować odtwarzanie na innym urządzeniu czy pobierać treści na żądanie do smartfona, czy tabletu.

„Paradoks zbyt dużego wyboru rozwiąże wyszukiwarka oraz zaawansowany system rekomendacji wspierany przez redakcję CANAL+, która codziennie poleci najbardziej interesujące pozycje do obejrzenia” – informuje platforma.

Treści są też skatalogowane tematycznie, co także powinno ułatwić poruszanie się po serwisie.

Nowy CANAL+ można oglądać na wiele sposobów – nie tylko przez telewizor z systemem Android TV oraz przez Apple TV, ale także przez zwykłą przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iPhone’a czy smartfony na Androidzie. CANAL+ wspiera też technologię AirPlay oraz Google Cast. Co to daje? Dzięki tym usługom można przesyłać obraz z urządzenia mobilnego na telewizor. I na odwrót.

Na wygodę użytkowania powinny wpływać też takie usługi jak Moja Playlista, czyli tworzenie własnych list ulubionych programów i treści, Expert Mode, czyli wyświetlanie aktualnych statystyk i ujęć z dodatkowych kamer w trakcie oglądania wydarzenia sportowego na żywo, czy Multi Live – możliwość oglądania do czterech kanałów informacyjnych lub sportowych na jednym ekranie w tym samym czasie.

Nowością jest podzielenie oferty na cztery pakiety tematyczne, które można wykupić z osobna lub dowolnie łączyć: Film, Sport, Fun&Info i Kids. Jest też pakiet Free, dostępny bez opłat, na który składają się głównie produkcje własne CANAL+, między innymi o sporcie (Turbokozak, O co biega?, Kosmoliga), rozrywkowe (Nowa Tonacja, Kulisy planów filmowych, Wywiady) czy podróżnicze (Polska z góry).

Warto zaznaczyć, że zanim zdecydujemy się na wybór pakietów, przez miesiąc możemy wypróbować CANAL+ telewizję przez internet za darmo, dokładnie poznając jej ofertę. Więcej informacji znajdziesz tutaj: ogladaj.canalplus.pl.

Uzupełnieniem standardowej oferty CANAL+ jest całkiem nowa usługa Premiery CANAL+, czyli wypożyczalnia VOD z dostępem do przepastnej biblioteki filmów CANAL+. W ten sposób za dodatkową opłatą uzyskamy dostęp do polskich i zagranicznych hitów filmowych, nowości kinowych, a także dokumentów.

Co istotne, filmy z Premier CANAL+  możemy wypożyczać, nawet jeśli nie mamy płatnej subskrypcji CANAL+ telewizji przez internet lub umowy na usługi telewizyjne.

Na „dzień dobry” w ofercie Premier CANAL+ znalazły się takie hity jak 1917”, „Sonic. Szybki jak błyskawica”, „Bad Boys For life”, „Doktor Dolittle”, czy „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”, Biblioteki mają być stopniowo aktualizowane o setki nowych produkcji.

Materiał powstał przy współpracy z CANAL+.

Lokowanie produktu
Najnowsze