REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Jest kolejny konkurent Netflixa. Serwisy streamingowe mnożą się jak szalone

Brytyjskie BBC i ITV wspólnie uruchomiły nowy kanał streamingowy BrixBox. Od czwartku można wykupić jego subskrypcję za niecałe 6 funtów miesięcznie.

10.11.2019
8:44
Netflix ma nowego konkurenta. Serwisy streamingowe mnożą się jak szalone
REKLAMA

Media streamingowe coraz mocniej wypierają telewizję. Obok Netflixa, Amazon Prime Video, Disney Life i Apple TV, a także nadchodzących wielkimi krokami HBO Max oraz Disney +, ni stąd, ni zowąd pojawił się BritBox. Czy ma jeszcze szanse jakkolwiek wyróżnić się spośród tłumu konkurencji?

REKLAMA

BritBox jest już udostępniony w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. To kolejna na rynku platforma streamingowa. Inicjatywa jej powstania wyszła od ITV oraz BBC. Jej charakterystyka jest jednak inna niż reszty serwisów tego typu.

BritBox oferuje największą kolekcję brytyjskich treści dostępnych w dowolnej usłudze przesyłania strumieniowego oraz nowe prowizje dla brytyjskich firm produkujących specjalnie dla BritBox

- oświadczyło ITV wraz z BBC

To ITV jest właścicielem 90 proc. ich wspólnego przedsięwzięcia, ale z czasem BBC ma zamiar zwiększyć swój udział z 10 proc. do 25 proc.

BrixBox będzie więc platformą dla fanów tradycyjnych brytyjskich produkcji. Ma zamiar pójść w stronę rodzimych seriali, takich jak Gavin & Stacey lub Victoria, ale i starszymi produkcjami, typu Panna Marple i Poirot, Agaty Christie. Dodatkowo pojawi się reality show The Great British Bake Off. a także ponad 600 odcinków klasycznego Doctora Who, nadawanego pierwotnie w latach 1963–1989, gdzie będzie on transmitowany po raz pierwszy.

Twarda konkurencja

Trwa wojna o subskrybentów, bo w blisko połowie wszystkich brytyjskich gospodarstw - czyli około 13,3 mln - subskrybowany jest chociaż jeden z serwisów typu Netflix, Amazon, NOW TV lub Disney Life, a liczba ta wciąż rośnie, jak twierdzi Ofcom - brytyjski organ zajmujący się rynkiem mediów i telekomunikacji.

To Netflix jest przodującym serwisem streamingowym w Wielkiej Brytanii, w pierwszym kwartale bieżącego roku aż w 11,5 mln domów zakupiono tę usługę. Amazon Prime Video gości już zaledwie w 6 mln gospodarstw.

REKLAMA

Miesięczna cena Netflixa to około 6 funtów, Amazon Prime Video 8 funtów, NOW TV 12 funtów, Disney Life 5 funtów, a Apple TV 5. BritBox oferuje konkurencyjną cenę miesięcznej subskrypcji za prawie 6 funtów, przez co wśród fanów brytyjskiej klasyki może okazać się przebojem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA