REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Nowa akcja Biedronki. Cel: wsparcie kół gospodyń wiejskich. Tłumaczymy, jak otrzymać 4000 zł

Kto zna powiedzenie: przez żołądek do serca? Panie z koła gospodyń wiejskich pewnie znają je doskonale. Teraz w nagrodę za pyszne jedzonko mogą wziąć udział nowej edycji programu Danie Wspólnych Chwil Fundacji Biedronki, gdzie bonusem jest 4000 zł dofinansowania na spotkania w gronie przyjaciół.

01.03.2023
7:23
biedronka home
REKLAMA

Biedronka rusza z kolejną odsłoną programu Danie Wspólnych Chwil. To nie zachęta do stania w garach, ale głównym celem jest przeciwdziałanie samotności osób starszych, którzy , zamieszkują małe miejscowości i niejednokrotnie czują się wykluczeni. Inicjatywa ma zachęcać do wyjścia z domu, a także poprzez spotkania zwracać uwagę na kwestię prawidłowego żywienia.

REKLAMA

Fundacja Biedronki wspiera samotnych seniorów

Koła gospodyń wiejskich, które uczestniczą w akcji średnio raz w miesiącu organizują spotkania przy wspólnym stole, na które zapraszają osoby 60+ mieszkające w pojedynkę lub potrzebujące towarzystwa. W zamian dostają od Fundacji Biedronki kod na zakupy w dyskoncie, dzięki któremu mogą nabyć produkty potrzebne do przygotowania poczęstunku. Dodać należy, że Fundacja daje całkowitą dowolność w sposobie układania menu i zakupie produktów potrzebnych do przygotowania dań.

Zakupy to nie jedyna zaleta, ponieważ gospodynie mogą liczyć na merytoryczne wsparcie w kontekście żywienia osób w podeszłym wieku. Dostają do dyspozycji dietetyka, z którym odbywają się szkolenia online. Ambasadorem akcji jest Jakub Kuroń.

Przy odrobinie zaangażowania możecie razem ze swoim kołem podarować seniorom wspólne chwile, które dla wielu z nich są bezcenne - mówi Jakub Kuroń

Kolejna edycja programu Biedronki z niespodziankami

Koła gospodyń uczestniczące w programie w poprzedniej edycji miały możliwość wzięcia udziału w konkursie. Wygrać można było warsztat na żywo z Jakubem Kuroniem, książki kucharskie z autografem i gadżety programu Danie Wspólnych Chwil.

Kolejna edycja akcji Danie Wspólnych Chwil na pewno nie będą gorsza, bo już szykuje się plan szkolenia. Na zajęciach Jakub Kuroń podzieli się z uczestnikami projektu rodzinnymi tajemnicami kulinarnymi.

Dla naszego koła było to niesamowite przeżycie, pełne radości i wzruszeń, dlatego też bez wahania zgłaszamy się do kolejnej edycji. Wspaniale jest działać na rzecz seniorów i widzieć ich szczęście. Joanna Niewiadomska z Koła Gospodyń Wiejskich Dzikowianki, które zajęło pierwsze miejsce w konkursie pilotażowej edycji programu

REKLAMA

Aby zgłosić się do programu należy wejść na stronę www.daniewspolnychchwil.pl i wypełnić formularz kwalifikacyjny. W tegorocznej edycji przewidziane jest miejsce dla ponad 500 Kół.

Uwaga, liczy się kolejność zgłoszeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA