REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Padła strona do składania do e-sprawozdań. Przedsiębiorcy zdezorientowani

Aplikacja stworzona przez Ministerstwo Finansów do przygotowywania e-sprawozdań ma awarię. Po wejściu na stronę pojawia się błąd serwera proxy – alarmuje nasza czytelniczka.

26.03.2020
13:13
Padła aplikacja do e-sprawozdań
REKLAMA

Przedsiębiorcy nie mogą skorzystać z webowej aplikacji E-sprawozdania Finansowe dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej. Dodatkowe zamieszanie wprowadziła informacja, że tarcza antykryzysowa przewiduje, że firmy nie będą musiały ich składać.

REKLAMA

– To znaczy, że nie muszę jej składać? – pyta pani Elżbieta.

O informację w tej sprawie, a także terminu usunięcia awarii poprosiliśmy Krajową Administrację Skarbową. Zamieścimy odpowiedź tuż po jej otrzymaniu.

Przedsiębiorcy zamykają rok obrotowy

Każdy, kto prowadzi księgi rachunkowe, jest zobowiązany do sporządzania sprawozdania finansowego, którego zatwierdzenie jest podstawą ostatecznego zamknięcia ksiąg rachunkowych roku obrotowego. W tym roku mamy nadzieję, że moment ten nastąpi później niż zazwyczaj. Ale w końcu nastąpi

– wyjaśnia Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Aplikacja została zaprojektowana, by ułatwić osobom prowadzącym działalność gospodarczą przygotowanie sprawozdania finansowego w formie ustrukturyzowanej.

Umożliwia ona wprowadzenie danych do sprawozdania finansowego, zapisanie ich, a także otwarcie zapisanego sprawozdania finansowego. Aplikacja pomaga przygotować i podpisać wysyłkę sprawozdania finansowego do Szefa KAS wraz z załączonymi dokumentami dodatkowymi, jak i pobranie UPO.

Do repozytorium tylko przez Ministerstwo Sprawiedliwości

Narzędzie nie daje jednocześnie możliwości złożenia sprawozdania do Repozytorium Dokumentów Finansowych KRS. Można to za to zrobić za pomocą systemu teleinformatycznego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Resort finansów podkreśla też, że aplikacja nie jest programem finansowo-księgowym. Jej zadanie polega na ułatwieniu osobom fizycznym, zobowiązanym do składania sprawozdań, wywiązywanie się z ustawowego obowiązku.

AKTUALIZACJA:

Wystąpiła dziś chwilowa przerwa w działaniu aplikacji. Od ok. godz. 14:30 aplikacja działa poprawnie

- poinformowała nas Krajowa Administracja Skarbowa
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA