REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie

Apple najdroższy w historii. Wystarczył jeden uśmiech Donalda Trumpa

Wystarczyło, że prezydent USA stał się nieco łaskawszy dla Chińczyków podczas rozpoczętych kilka dni temu negocjacji handlowych, a akcje giganta z Cupertino wystrzeliły na giełdzie w Nowym Jorku, osiągając najwyższą wycenę w historii.

11.10.2019
20:05
Apple najdroższy w historii
REKLAMA

Za jeden walor Apple na czwartkowej sesji trzeba było zapłacić 230 dolarów. Tym samym kapitalizacja spółki osiągnęła najwyższy poziom: 1,04 bln dolarów. Od początku roku akcje koncernu zyskały na wartości 50 proc.

REKLAMA

Oprócz uśmiechu Donalda Trumpa do wzmożonych zakupów akcji koncernu na giełdzie w Nowym Jorku natchnąć miała inwestorów informacja, że Apple zamierza zwiększyć produkcję iPhone’ów 11 o 10 proc. (aż 8 mln sztuk).

Daniel Ives z Weedbusha uważa, że to bardzo dobra informacja.

Pomimo napięć w stosunkach handlowych USA i Chin przed Applem otwierają się bardzo dobre perspektywy dla sprzedaży iPhone'a 11 w Chinach – napisał w piątek Ives.

REKLAMA

Analitycy nie są zaskoczeni wzmożonym popytem na akcje koncernu i jego telefony Tłumaczą, że chiński rynek jest bardzo ważny dla amerykańskiego producenta.

Przeglądając ich ostatnie raporty, śmiało można założyć, że rekord z czwartku wkrótce zostanie pobity. Wedbush zwiększył przewidywaną wycenę koncertu z Cupertino do 265 dolarów z 245, Canaccord Genuity do 260 z 240, Longbow Research też podniósł ją do 260.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA