REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Duże zmiany w Allegro. Miesięczna opłata za pakiet Smart! idzie w górę

Nowe kategorie i metoda dostaw, wydłużenie okresu spłaty w Allegro Pay i podwyższenie opłat za Allegro Smart! - to główne zmiany, które czekają użytkowników serwisu w najbliższym miesiącu.

19.01.2021
10:02
allegro
REKLAMA

Allegro wypromowało usługę Smart!, teraz przychodzi moment na zmonetyzowanie jej popularności. W maju, gdy serwis oferował darmowy abonament na dostawy, ze Smart! Korzystało około 2 mln Polaków. Docelowo miesięczny pakiet kosztował jednak 8,99 zł. To się zmieni.

REKLAMA

Podwyżki w Allegro Smart!

Od 25 stycznia Allegro podnosi opłaty za miesiąc korzystania z usługi Smart! do 10,99 zł. Podwyżka dotyczy jednak wyłącznie użytkowników, którzy zdecydują się na zakup po tym terminie. Cena dla dotychczasowych klientów pozostaje bez zmian.

Nowa cena miesięcznego pakietu Smart! – 10,99 zł – to średnia pomiędzy ceną jednej dostawy do Paczkomatu (8,99 zł), a ceną pojedynczej dostawy kurierem (12,99 zł)

– czytamy w komunikacie

Bez zmian pozostaje również cena rocznego pakietu, która wynosi 49 zł płatne z góry.

Kurier PickPack

Podwyżka abonamentu to jedyna nowinka, która może nie spodobać się klientom. Od 8 lutego serwis staruje z nową formą dostawy – kurier PickPack. Sprzedający będzie mógł dzięki niej określić godzinę, do której kupujący zamówi towar z dostawą tego samego dnia. Godzina będzie wyświetlona na stronie oferty. By dostawy kurierem PickPack były oznaczone ikoną Allegro Smart!, sprzedający musi ustawić cenę wysyłki w przedziale 0,01 zł-14,99 zł.

Inną dość ważną zmianą jest obniżenie od 8 lutego opłat za wyróżnienie ogłoszeń w dziale Motoryzacja na Allegro Lokalnie. W pakiecie Turbo zamiast 39,9 zł zapłacimy 19,9 zł, a w pakiecie Nitro 29,9 zł zamiast 59,9 zł. Od momentu rozpoczęcia drugiego lockdownu sprzedaż samochodów mocno wyhamowała, oferta Allegro może więc nieco zachęcić osoby, które chcą pozbyć się swoich aut.

Z wachlarza dostaw Allegro Smart! zniknie za to metoda Kurier UPS. Teraz kupujący, wybierając tę opcję, będzie musiał pokryć cały koszt dostawy. Serwis pozostawi za to w ramach usługi metodę Allegro Kurier UPS (do 10 kg). Na tę zmianę będziemy musieli poczekać do 8 marca.

Prawie dwa lata na spłatę w Allegro Pay

Obecnie, robiąc zakupy za co najmniej 500 zł, Allegro Pay pozwala rozłożyć spłatę na 30 dni. Serwis pozwoli ją jednak w łatwy sposób wydłużyć. W panelu usługi można będzie rozciągnąć okres spłaty nawet do 20 miesięcy.

REKLAMA

Szybciej będzie można spłacić także zakupy powyżej 1000 zł. W tej chwili Allegro Pay pozwala rozłożyć je wyłącznie na miesięcznie raty. Od 8 lutego będzie można natomiast wybrać opcję spłaty w ciągu 30 dni.

Wychodząc naprzeciwko nowemu pandemicznemu hobby Polaków, majsterkowaniu, Allegro dodaje także nowe kategorie premiowane monetami do Strefy Fachowca i Strefy Projektanta. W tej pierwszej od 8 lutego znajdziemy dachy, okna i parapety, izolację i ocieplenie, tynki i gładzie i płyty budowlane. Strefa Projektanta rozszerzy się za to o m.in. farby, tapety czy panele dekoracyjne.  

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA