REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Popyt na akcje Allegro mocno przerósł podaż. Drobni inwestorzy będą niemile rozczarowani

Zgodnie z przewidywaniami inwestorzy indywidualni ruszyli po akcje Allegro. Zapisów było tak wiele, że serwis zdecydował się na redukcje w przydziale udziałów.

06.10.2020
11:33
ipo allegro
REKLAMA

Spółka podaje w komunikacie prasowym, że inwestorom detalicznym przydzielono łącznie 9 342 771 Akcji. Inwestorom instytucjonalnym przypadnie łącznie 236 238 624 akcji, uwzględniając Akcje Dodatkowego Przydziału.

REKLAMA

Średnia stopa redukcji dla zleceń kupna złożonych przez inwestorów detalicznych wyniosła około 84,85 proc.

- informuje Allegro.

Allegro wskoczy do WIG20?

Ogromna skala redukcji wskazuje, że zainteresowanie akcjami serwisu jest bardzo duże. Inwestorów nie zniechęcił fakt, że Allegro zdecydowało się na emisję po maksymalnej cenie ustalonych wcześniej widełek – 43 zł. Przy tej wycenie kapitalizacja całej spółki sięgnie 44 mld zł, a to sprawi, że błyskawicznie powinna ona dołączyć do indeksu WIG20. Obecnie najwyżej wycenianą polską spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych jest CD Projekt, którego wartość wynosi około 38 mld zł.

Dzięki emisji Allegro chce pozyskać kapitał na spłatę zadłużenia. Całkowita wartość oferty powinna zamknąć się w przedziale 9,2 mld - 10,6 mld zł (w przypadku pełnego wykonania Opcji Dodatkowego Przydziału).

Ostatnie dni przed IPO

REKLAMA

Wciąż nie znamy za to daty oficjalnego debiutu giełdowego. Allegro po raz kolejny potwierdziło jednak, że przewidywany pierwszy dzień notowań przypadnie na 12 października 2020 r.

Zapisanie Akcji na rachunkach inwestorów detalicznych planowane jest w dniu 6 października 2020 r., a w przypadku inwestorów instytucjonalnych spodziewane jest w dniu 9 października 2020 r. Opcja Dodatkowego Przydziału może zostać wykonana od 12 października 2020 r. przez kolejnych 30 dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA