REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Uwaga, kierowcy, będą problemy na A4. W weekend możecie nie przejechać w stronę Krakowa

W sobotę 24 października na autostradzie A4 Katowice-Kraków w obrębie punktu poboru opłat w Mysłowicach odbędą się przygotowania do montażu bramownicy. Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Ponadto przed godziną 3.00 w nocy, w niedziele bramki w kierunku Krakowa zostaną zamknięte.

23.10.2020
14:50
W sobotnią noc nie dojedziesz A4 na lotnisko w Balicach. PPO Mysłowice będzie zamknięte
REKLAMA

Autostrada A4 w ten weekend może dać się we znaki kierowcom planującym nocną przeprawę w sobotę 24 października. Kilkugodzinne zamknięcie kilku pasów przy PPO Mysłowice na trasie Katowice-Kraków utrudni korzystanie z bramek, zwłaszcza osobom kierującym się w tym czasie na lotnisko w Balicach.

REKLAMA

Bramki na A4 zostaną zamknięte

W sobotę 24 października od godziny 21.00 czasowo wyłączone z użytku będą:

  • Lewy pas dojazdowy do PPO w Mysłowicach
  • Osiem pasów na PPO na trasie do Krakowa - pozostaną tylko dwa pasy ruchu, linie nr 1 i nr 2
  • Dwa pasy wewnętrzne na trasie do Katowic – nr 10 i 11

Proces montowania bramownicy rozpocznie się w niedzielę 25 października ok. godz. 2.40. Wtedy na 30 minut cały ruch na jezdni w kierunku Krakowa przy PPO Mysłowice zostanie wstrzymany.

Następnie stopniowo stała organizacja ruchu będzie wznawiana - na początku na linii nr 1 oraz nr 2 aż do godzi 5.00.

Dołożymy wszelkich starań, aby prace przebiegły sprawnie, mimo to, w miarę możliwości, najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności, zwłaszcza jeśli udajemy się np. na lotnisko w Balicach. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie przed miejscem wykonywania robót i szczególną ostrożność przy dojeździe do placu poboru

– zapewnia Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

Utrudnienia między Krakowem a Katowicami

Na ten moment między węzłem Jeleń i węzłem Byczyna na A4 trwa wymiana nawierzchni przy funkcjonowaniu dwóch zwężonych pasów ruchu w obu kierunkach.

REKLAMA

Trwa też przygotowywanie montażu bramownicy na PPO w Balicach - umożliwi on tam w przyszłości znakowanie zmiennej treści. Do Wszystkich Świętych zamknięte pozostaną dwie lewe bramki płatnicze nr 9 oraz nr 10, przez co płatności automatyczne odbywają się tam na pasach nr 8 i nr 11.

Organizacja ruchu na PPO
Źródło: A4Go
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA