REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

W Biedronce wypłacisz gotówkę. Koniec szukania bankomatu

Klienci Biedronki mogą wypłacać gotówkę w sklepach należących do sieci i już nie potrzebują do tego bankomatu. Pozwala im na to usługa dyskontu „Płać kartą i wypłacaj”. Do tej pory mogli ją realizować jedynie właściciele karty Mestercard. Teraz ta opcja jest dostępna również dla posiadaczy kart Visa.

17.08.2023
4:19
W Biedronce wypłacisz gotówkę. Koniec szukania bankomatu
REKLAMA

Usługa „Płać kartą i wypłacaj” jest dostępna podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka dla klientów, którzy realizują płatność przy pomocy karty Visa lub Mastercard. Oczywiście są pewne warunki.

REKLAMA

W jaki sposób i ile można wypłacić gotówki?

Wypłata gotówki jest możliwa już przy transakcjach powyżej 1 zł, jednak w kasie sklepu musi znajdować się odpowiednia ilość gotówki. Płacąc za zakupy kartą, smartwatchem czy smartfonem, przede wszystkim należy poinformować kasjera o zamiarze wypłaty pieniędzy.

W ramach usługi można wypłacić minimum 50 zł oraz wielokrotność tej kwoty 50 zł, ale nie więcej niż 300 zł (tj. 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł i 300 zł). Natomiast wypłat można dokonywać wielokrotnie w ciągu jednego dnia.

Należy podać kasjerowi kwotę wypłaty i włożyć lub przyłożyć kartę do terminala płatniczego przy kasie. Wypłata jest zawsze zabezpieczona kodem PIN do karty, a jej minimalny poziom to 50 zł. Pobrana w gotówce kwota jest doliczana do wartości zakupów w sklepie Biedronka - wyjaśnia Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor ds. operacji finansowych w sieci Biedronka.

Biedronka nie będzie pobierać opłat za skorzystanie z usługi, a ewentualne opłaty pobierane są tylko przez bank, który wydał kartę.

Warto pamiętać, że w ten sposób nie można wypłacić gotówki w kasach samoobsługowych.

Takie usługi nie tylko w Biedronce

Usługa cashback jest dostępna również w wielu innych sieciach sklepów i punktach sprzedaży. Wypłaty można dokonać m.in. na stacjach BP i Orlen, w Carrefourze, Żabce, POLO Markecie, Freshmarkecie, w sklepach Dino, Hebe, Decathlon, Twój Market, Krakowski Kredens, Saturn, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD czy Ruch. Cashback jest dostępny także w placówkach Poczty Polskiej.

Nie jest to jednak pełna lista – usługę mogą oferować także mniejsze sklepy i punkty handlowe. Do wyjątków należą Lidl i Kaufland. Tam niestety opcja wypłaty nie jest wciąż dostępna.

REKLAMA

Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i dzięki naszej technologii pomagać konsumentom i firmom płacić i otrzymywać płatności w sposób, który najbardziej im odpowiada - dodaje Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA