REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Nowa usługa Biedronki. O dziwo Lidl jeszcze tego nie ma!

Ile razy zdarzyło się, że zabrakło komuś gotówki, banki były już zamknięte, a do bankomatu daleko? Biedronka to kolejna sieć sklepów, która wraz z wprowadziła usługę umożliwiającą wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zakupów. Będzie można z niej korzystać także zbliżeniowo.

20.03.2023
19:17
Nowa usługa Biedronki. O dziwo Lidl jeszcze tego nie ma!
REKLAMA

W grudniu ub.r. w wybranych sklepach Biedronki prowadzony był pilotaż programu wypłat gotówki przy okazji zakupów. Jego wyniki, a także zainteresowanie klientów sieci tą usługą spowodowały, że została ona udostępniona w jeszcze większej liczbie placówek. 

REKLAMA

Jak skorzystać z usługi wypłaty przy kasie?

Jak skorzystać z usługi „Płać kartą i wypłacaj”? To proste, można to zrobić podczas zapłaty za zakupy przy kasie, jednak wyłącznie używając karty Mastercard. Wypłata gotówki jest dopuszczalna już przy transakcjach zakupu powyżej 1 zł.

Niezależnie od kwoty zakupów, należy podać kasjerowi kwotę wypłaty i włożyć lub przyłożyć kartę do terminala. Dla bezpieczeństwa wypłata jest zawsze zabezpieczona kodem PIN do karty, a minimalna kwota wypłaty wynosi 50 zł, która zostanie dodana do wartości zakupu - informuje Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor ds. operacji finansowych w sieci Biedronka

Wielokrotne pobranie gotówki, ale z dziennym limitem

W ramach usługi możliwa jest także wypłata wielokrotności 50 zł, ale nie więcej niż 300 zł (tj. 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł i 300 zł). I można z niej skorzystać wielokrotnie danego dnia, ale uwaga - nie jest ona jednak dostępna w kasach samoobsługowych. Biedronka nie będzie pobierać opłaty za skorzystanie z usługi, a ewentualne opłaty pobierane są tylko przez bank, który wydał kartę. Można je sprawdzić w tabeli opłat i prowizji dla danej karty płatniczej.

„Płać kartą i wypłacaj” to usługa, która cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Doceniają oni fakt, że gotówkę można łatwo wypłacić przy okazji codziennych zakupów – szybko i wygodnie - mówi Kamila Kaliszyk, dyrektorka ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe.

Żabka i inne sieci sklepów też pozwalają wypłacać

Trzeba zaznaczyć, że usługa wypłat w Biedronce to żadna nowość, bo praktycznie wszystkie sieci sklepów mają już taką możliwość, a w dodatku w wielu przypadkach z tej usługi mogą skorzystać nie tylko klienci posiadający kartę Mastercard, ale również i Visę.

Wypłaty można dokonać w wielu popularnych sieciach handlowych, m.in. na stacjach BP, Orlen, w Carrefourze, Żabce, POLO Markecie, Fresh markecie, w sklepach Dino, Hebe, Decathlon, Twój Market, Krakowski Kredens, Saturn, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD czy Ruch. Cashback jest dostępny także w placówkach Poczty Polskiej - wylicza Bankier.

Nie jest to jednak pełna lista – usługę mogą oferować także mniejsze sklepy i punkty handlowe. Do wyjątków należą Lidl i Kaufland, tam niestety opcja wypłaty nie jest jeszcze dostępna.

REKLAMA

We wszystkich sklepach zasada jest podobna: robisz zakupy, płacisz w kasie kartą i przy okazji możesz wypłacić trochę gotówki. Należy tylko wcześniej poinformować o kwocie wypłaty, gdyż może się zdarzyć, że w kasie nie będzie wystarczająco gotówki. Warto wspomnieć, że w Żabce nie ma żadnych limitów, czyli robisz zakupy za ile chcesz i wypłacasz jednorazowo od 1 gr do nawet 1000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA