REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Rywal KFC rekrutuje w Polsce. Ile można zarobić w Popeyes?

Już w lipcu zadebiutuje w Polsce kolejny fast food serwujący panierowane kurczaki - Popeyes Louisiana Kitchen. Ta marka jest mało znana w naszym kraju, ale na świecie ma tysiące lokali. Sieć ujawniła, w których miastach nad Wisłą pojawią się knajpy pod jej szyldem, a także szuka rąk do pracy. Zobaczcie, ile można zarobić u konkurencji KFC i McDonald's.

20.06.2023
12:31
Rywal KFC rekrutuje w Polsce. Ile można zarobić w Popeyes?
REKLAMA

Brand rodem z amerykańskiego stanu Luizjana na lokalizację swojego pierwszego lokalu w Polsce wybrał Wrocław. Teraz jednak Popeyes zradza, że do końca roku ma zamiar otworzyć jeszcze kilka restauracji. A to oznacza dziesiątki miejsc pracy.

REKLAMA

Kurczaki z Luizjany nad Wisłą

Marka Popeyes, o historii której nie dawno wam pisałam, nie od wczoraj karmi klientów. Ma bowiem 50-letnią historię i wywodzi się z przedmieść Nowego Orleanu w stanie Luizjana. Właściciel brandu Alvin C. Copeland bardzo chciał powtórzyć sukces kurczaka z Kentucky, czyli KFC, i w tym celu zaczął sprzedawać pikantnego kurczaka, ale po nowoorleańsku. 

Autentyczny smak powstał z połączenia trzech, kompletnie różnych od siebie kuchni: zachodnich Afrykanów, Cajunów (potomków francuskich Kanadyjczyków) i Kreoli - podaje sieć restauracji na swojej stronie internetowej, która działa już w języku polskim.

I wskazuje, że dzisiaj chrupiącego i soczystego kurczaka można spróbować w ponad 3700 miejscach na całym świecie. Wkrótce również i w Polsce, bo Popeyes otwarcie pierwszego lokalu planuje w okolicach lipca-sierpnia 2023 roku. Ale to nie wszystko.

Liczymy, że do końca roku powstanie w Polsce pięć naszych restauracji - ujawnia sieć.

Gdzie zostaną otwarte kolejne lokale?

W tym momencie możemy zdradzić wam, że pierwsze restauracje Popeyes w Polsce pojawią się w trzech miastach: w Warszawie, we Wrocławiu i w Szczecinie - podaje sieć.

Popeyes rekrutuje nad Wisłą

Już wcześniej sieć fast foodów prowadziła rekrutację do swojego pierwszego lokalu we Wrocławiu. Teraz oferty pracy są dostępne również dla pozostałych dwóch miast.

Sieć poszukuje pracowników właściwie na trzy stanowiska w każdym z trzech wymienionych miast: zastępca kierownika restauracji, kierownik zmiany i pracownik restauracji. Oczywiście w przypadku niektórych stanowisk wakatów jest kilka. Na jakie stanowiska Popeyes poszukuje pracowników?

 class="wp-image-2165002"
fot. materiały prasowe/Popeyes

Na stanowisku ogólnie nazwanym pracownik restauracji bez względu na lokalizację możne liczyć na zarobki w wysokości od 23 do 26 zł brutto za godzinę. Na to stanowisko firma poszukuje zarówno pracowników na pełny etat, jak i niepełny. W obu przypadkach przyszły pracownik może liczyć na elastyczny czas pracy, a także na pracę w weekendy. Doświadczanie nie jest wymagane, a firma chętnie zatrudni na to stanowisko studentów. Forma zatrudnienia? Tu jest pewna niejasność, gdyż w wyróżnionych elementach oferty na to stanowisko widnieje umowa zlecenie, natomiast w szczegółowych danych widnieje informacja, że "firma oferuje stabilne zatrudnienie: umowa zlecenie lub umowa o pracę". Do tego dorzuca jeszcze:

  • udział w konkursach i szansa zdobycia dodatkowych premii,
  • ekwiwalent za pranie w wysokości 2 zł do każdej przepracowanej godziny, dodatek za godziny nocne (już od 21.00),
  • możliwość skorzystania z karnetu sportowego,
  • prywatną opiekę medyczną na preferencyjnych warunkach, m
  • możliwość dalszego rozwoju.

Na czym polega praca na tym stanowisku? To m.in. obsługa gości, przygotowywanie produktów, utrzymanie czystości lokalu.

Z kolei kierownik zmiany w Popeyes może liczyć na zarobki w wysokości 4400-5200 zł brutto. Jest to praca na pełny etat, ale w systemie zmianowym i również w weekendy. Dodatkowo pracodawca oferuje podobne benefity i korzyści za wyjątkiem ekwiwalentu za pranie.

Choć to stanowisko jest kierownicze, Popeyes wskazuje, że tu również doświadczenie nie jest wymagane, ale to nie znaczy, że brand nie ma ich wcale. Osoba na tym stanowisku musi m.in.: znać i uwielbiać branżę QSR - warunek konieczny, komunikatywnie posługiwać się j. angielskim, codziennie się uśmiechać i mieć entuzjazm i energię, mieć doświadczenie w obsłudze klienta.

Czym osoba na tym stanowisku będzie się zajmować? M.in. prowadzeniem zmian, kierowaniem pracy zespołu, motywowaniem go, dbaniem o dostępność wszystkich produktów, dbaniem o czystość w restauracji, czasami również obsługą kasy i przygotowywaniem posiłków.

Najlepiej płatnym stanowiskiem, na które Popeyes prowadzi obecnie rekrutację jest zastępca kierownika restauracji. Wynagrodzenie to 5000-6000 tys. zł brutto miesięcznie. Ponadto firma oferuje m.in.: stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (pierwsza umowa na okres 12 miesięcy), miesięczny system premiowy. Ale ma także oczekiwania: minimum półroczne doświadczenie w zarządzaniu zespołem, bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację, umiejętność zarządzania kosztami restauracyjnymi, dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel. Ciekawym wymaganiem jest wysoki nacisk na obsługę Gościa. Jak tłumaczy w ogłoszeniu firma, "tak jesteśmy szaleni na tym punkcie! Zależy nam na pozytywnych doznaniach naszych Gości :)".

Zastępca kierownika restauracji będzie zajmował się m.in. prowadzeniem restauracji pod nieobecność kierownika restauracji (ogłoszenia na to stanowisko nie ma), rekrutacją i szkoleniem nowych pracowników, układaniem grafików, realizacją wskaźników KPI. Praca na tym stanowisku również jest zmianowa i odbywa się także w weekendy.

Kiedy franczyza Popeyes w Polsce?

Warto pamiętać, że Popeyes, podobnie jak inne popularne fast foody, działa również na zasadach franczyzy. Wszystko wskazuje na to, że i polscy przedsiębiorcy będą mogli podpiąć się pod szyld restauracji, ale nie tak prędko.

REKLAMA

Model rozwoju Popeyes opieramy zarówno na restauracjach własnych, jak i franczyzowych. Na razie skupiamy się jednak na otwarciach restauracji własnych, więc budowa solidnego modelu franczyzowego jeszcze przed nami. Dajemy sobie czas do 2025 roku i liczymy na to, że wtedy będziemy gotowi na wprowadzenie pierwszych franczyzobiorców - podaje sieć Popeyes.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA