REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Nawet 2 tys. zł ekstra dotacji na pompę ciepła. Trzeba się spieszyć

Okazuje się, że nie tylko takie ogólnopolskie programy jak Czyste Powietrze czy Mój Prąd oferują pomoc finansową przy okazji wymiany źródła ciepła i np. zakupu pompy ciepła. Tego typu wsparcie jest też od lokalnie działających spółek energetycznych tak, jak w przypadku Energa Obrót z Grupy Orlen. Są pieniądze na zakup kotła gazowego, kotła na biomasę czy pompy ciepła. Tylko trzeba się spieszyć, bo czasu jest bardzo mało.

05.11.2023
8:33
pompy-ciepla-apel-do-KE
REKLAMA

Energa Obrót chwali się, że dzięki specjalnemu programowi dopłat dla klientów, ci mogą zaoszczędzić pieniądze i przy okazji też polepszyć efektywność energetyczną swojego budynku, a także wyraźnie ograniczyć emisje CO2. Program EKO Dofinansowanie oferuje pomoc w ramach zakupu: kotła na paliwo gazowe, paliwo ciekłe lub biomasę, kotła opalanego gazem ziemnym lub olejem opałowym lekkim, elektrycznego podgrzewacza przepływowego lub akumulacyjnego oraz na zakup pomp ciepła

REKLAMA

Dofinansowanie w ramach naszego programu nie wlicza się do podstawy opodatkowania. Możesz je też łączyć z niektórymi innymi dofinansowaniami, np. z programem Czyste Powietrze - informuje Energa Obrót.

Kasa na wymianę pieca tylko do końca listopada

Kto może skorzystać z tego programu od Energa Obrót? Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych. W pierwszej kolejności, jeżeli chce się skorzystać z tego dofinansowania, trzeba odwiedzić jeden z salonów sprzedaży Energa Obrót. Dobrze jest mieć przy sobie przy tej okazji wszelkie niezbędne dane dotyczące naszego budynku. Bo na podstawie jego wieku i rodzaju wybranego ogrzewania, ustali się ostateczną wysokość dofinansowania.

Co dalej? Potem już tylko wystarczy wymienić stare urządzenie grzewcze na nowe, złożyć wymagane oświadczenia i przedstawić fakturę. I to tyle.

Więcej o pompach ciepła przeczytasz na Spider’s Web:

W ciągu 30 dni od pozytywnej weryfikacji Twojego zgłoszenia wypłacimy Ci dofinansowanie na konto bankowe - obiecuje Energa Obrót.

Można też postarać o te pieniądze dokonując wymiany urządzenia grzewczego wcześniej. Trzeba tylko potem spełnić podstawowe formalności. Ale i tak trzeba się spieszyć. Bo program EKO Dofinansowanie trwa tylko do końca listopada.

Pompy ciepła: ponad 2000 zł dofinansowania

Jednym z głównym elementów wpływających na wysokość przyznanego dofinansowania w programie Energa Obrót jest rodzaj zakupionego urządzenia grzewczego. W przypadku kotła na paliwo gazowe lub ciekłe maksymalny poziom dofinansowania (dla budynków wybudowanych przed 1971 r.) wynosi 500,52 zł. Najmniej zaś dostaną ci z budynków mieszkalnych powstałych po 2011 r. - 223,13 zł. Z kolei jeżeli chodzi o kocioł na biomasę to najwięcej można uzyskać 230,16 zł, a najmniej - 102,52 zł. 

REKLAMA

Dla kotła opalanego gazem ziemnym lub olejem opałowym lekkim widełki możliwego dofinansowania wynoszą od 264,33 zł do 592,99 zł, dla elektrycznego podgrzewacza przepływowego 212,07 do 476,40, a dla elektrycznego podgrzewacza akumulacyjnego od 264,33 do 592,99 zł. Zdecydowanie największą pomoc w ramach programu EKO Dofinansowanie można jednak uzyskać zakupując pompę ciepła. 

Dla pomp typu z bezpośrednim odparowywaniem w gruncie oraz woda-woda i glikol-woda minimalne dofinansowanie wynosi 983,96 a maksymalne 2207,13 zł. W przypadku zaś pomp ciepła typu powietrze-woda można uzyskać od 922,65 do 2069,44 zł. Dla pomp typu powietrze-woda (napędzanych gazem, sprężarkowych i absorpcyjnych) dofinansowanie wynosi od 575,91 do 1292,52 zł. A dla pomp glikol-woda (napędzanych gazem, sprężarkowych i absorpcyjnych) od 599,02 do 1342,77 zł. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA