REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie /
  4. Pieniądze

Nowa platforma pożyczkowa CASH za chwilę będzie testowana na klientach PZU

Alior Bank nie zapomina o platformie kredytowej Bancovo. Szuka inwestorów, którzy pomogą na jej jeszcze szybszy rozwój. Ale na razie koncentrują się na swojej innej nowości. Ma być testowana “na dniach”. To platforma pożyczkowa CASH, którą pierwsi sprawdzą klienci PZU.

16.08.2019
9:22
platforma cash alior bank
REKLAMA

Debiutująca ponad rok temu platforma kredytowa Bancovo, na której start Alior Bank wyłożył 30 mln zł, miała cztery podmioty w swojej bazie. Ale od początku padały deklarację o rychłym ich pomnożeniu. I rzeczywiście, dzisiaj na Bancovo sprawdzimy oferty kredytowe w sumie 14 podmiotów: Alior Banku, Cross Loan, hapipożyczki, Inbanku, kredytmarketu, Monedo Now, SMS kredyt, SuperGrosz.pl, T-Mobile Usługi Bankowe, TakTo Finanse, TFBanku, Wongi, Santanderu Bank Polska oraz TF Banku. 

REKLAMA

Z kolei współpraca z fintechem SMEO pozwoliła na rozszerzenie oferty o faktoring dla mikro i małych przedsiębiorstw. Ale okazuje się, że to nie koniec nowości. Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku, na konferencji zapowiedział testowanie “na dniach” kolejnej platformy pożyczkowo-kredytowej, opartej o technologię Bancovo.

Platforma CASH najpierw dla klientów PZU.

Założenie platformy CASH jest proste: szybszy dostęp do pożyczek niskooprocentowanych. Żeby móc z niej skorzystać trzeba będzie mieć umowę o pracę, zdolność kredytową i do spełnienia pozostanie jeszcze jeden warunek: do platformy CASH musi dołączyć też nasz pracodawca. Wtedy już nic nie będzie stać na przeszkodzie. Od strony klienta proces składania wniosku i uruchamiania pożyczki będzie zdalny, a spłata następować ma automatycznie z wynagrodzenia pożyczkobiorcy. 

Najpierw okazję do tego, jak platforma CASH działa będą mieli klienci PZU.

Platforma CASH - tu jesteśmy w zasadzie na dniach od uruchomienia pilotażu w Grupie PZU. U pierwszych klientów PZU S.A i PZU Życie będzie to uruchomione, żeby przetestować procesy - poinformował na konferencji prezes Alior Banku.

Większe banki zainteresowane udziałami w Bancovo?

REKLAMA

Co do samej platformy Bancovo Krzysztof Bachta nie koncentrował się na stronie technologicznej, która jego zdaniem działa dobrze. Na inną przeszkodę prezes Alior Banku miał za to natrafić namawiając do wejścia w Bancovo inne duże banki.

Rozmawiając z innymi bankami napotykaliśmy komentarz, że “z chęcią byśmy przystąpili, gdybyśmy byli udziałowcem”. Stąd rozważamy różne opcje właścicielskie, jednego inwestora czy też większą liczbę banków, natomiast za wcześnie by powiedzieć, na której opcji się skończy - komentuje Bachta.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA