REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podatki

MF ogłosił konkurs Z Twoich podatków. Internauci przejęli hasło i bezlitośnie punktują polityków

Z Twoich podatków to najnowsza kampania rządowa, której celem jest uświadomienie ludziom, na co przeznaczane są pieniądze ich podatków. Ministerstwo Finansów zachęca do nakręcania krótkich filmików, na których przedstawione zostaną uwiecznione inwestycje, jakie zostały zrealizowane przez władze. Dziesięciu spośród uczestników zabawy ma otrzymać nagrody pieniężne.

28.09.2020
10:06
MF ogłosił konkurs Z Twoich podatków. Internauci przejęli hasło i bezlitośnie punktują polityków
REKLAMA

Ministerstwo Finansów reklamuje od pewnego czasu konkurs z nagrodami: Nakręć film o inwestycji powstałej Z Twoich podatków i wygraj 6 tys. zł!

REKLAMA

Autorzy na przesyłanie nagrań mają czas do przedostatniego tygodnia października, ale internauci nie mają żadnych limitów. Na Twitterze Polacy prezentują największe - ich zdaniem - bzdury, na które idą nieraz miliony.

Z Twoich podatków. 6 tys. za film o chodnikach?

Celem konkursu jest pokazanie, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych. Chcemy zobaczyć wszystko to, co twoim zdaniem szczególnie zasługuje na uwagę. Pokaż nam, co najbardziej cię urzeka. W twojej okolicy zbudowano lub właśnie powstaje nowe boisko, przedszkole albo droga? Do sklepu prowadzi nowy chodnik oświetlony latarniami? W szkole pojawiły się lepsze komputery, trwa remont przychodni zdrowia, strażacy korzystają z odnowionej remizy a policjanci dostali nowoczesne radiowozy?

– zachęca Ministerstwo Finansów.

Nagroda przewidziana za zajęcie pierwszego miejsca to 6 tys. złotych. Za drugie i trzecie miejsce będzie to odpowiednio - 4 tys. i 3 tys. Kolejnych siedmiu najlepszych autorów dostanie po 1 tys.

Film ma trwać od 1 do 2 min. Może być wykonany w dowolnej konwencji, gatunku i technice, nawiązując przy tym do tematu przewodniego - Z Twoich podatków.

Konkurs kończy się o północy 21 października 2020 r.

To dochody podatkowe zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Tym samym dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju

– tłumaczył minister finansów, Tadeusz Kościński.

#ZTwoichPodatkow. Internauci przejęli hasło

W reakcji na ogłoszenie MF internet bardzo szybko zapełnił się nagraniami i zdjęciami różnych kompletnie niepotrzebnych obiektów, inicjatyw i akcji, które sfinansowano z naszych podatków.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA