REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Czy 285 mln euro za warszawski wieżowiec to dużo? Wysoki na 140 m obiekt w całości zajmie PZU

Obiekt wchodzi w skład kompleksu Generation Park przy Rondzie Dmowskiego. Jego sprzedaż to największa transakcja w historii Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej i największy zakup w sektorze biurowym w tej części Europy w 2021 roku.

30.12.2021
17:36
Czy 285 mln euro za warszawski wieżowiec to dużo? Wysoki  na 140 m obiekt w całości zajmie PZU
REKLAMA

Nabywcą okazała się niemiecka firma Hansainvest Real Assets, dla której to już trzecia inwestycja w Warszawie.

REKLAMA

Transakcja ta potwierdza, że kapitał zagraniczny płynie do Europy Środkowo-Wschod­niej niezależnie od pandemii, a inwestorzy uważają nasz region za atrakcyjny: zarówno dzięki produktom klasy A, jak i potencjałowi gospodarczemu

– mówi Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska.

Generation Park Y będzie centralą PZU przez najbliższą dekadę

Ubezpieczyciel skorzysta z 47 600 mkw. na 38 piętrach. Na najwyższym pozio­mie budynku znajduje się taras, z którego roztacza się widok na Warszawę.

 class="wp-image-1655998"

Skanska ukończyła budynek w pierwszym kwartale 2021 roku. Szwedzki deweloper w komunikacji podkreślał oszczędności energii i redukcję zużycia wody, dzięki systemowi odzysku wody szarej i deszczowej. Dziennie budynek może zakumulować nawet 20 tys. litrów wody. Do tego roślinność, która go wypełnia nie wymaga wykorzystania wody wodociągowej.

Jej najciekawszym przykładem jest 15-metrowa zielona ściana, składająca się z ponad 6 tys. roślin

 class="wp-image-1656001"

100 źródeł odnawialnej energii

Wieżowiec będzie korzystał z energii pochodzącej w 100 proc. ze źródeł odnawialnych. Ma jej zużywać mniej, niż okoliczne budynki, m.in. dzięki wykorzystaniu materiału odbijającego promienie słoneczne na dachu, a także zastosowaniu urządzeń efektywnych energetycznie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA