menu
Biznes
Praca IT
Blog
Najnowsze
Biznes
Energetyka
Gospodarka
Obserwator Finansowy
Pieniądze
Prawo
Praca
Transport
Zakupy
Zdrowie
Poradniki
Tech
Technika
Sprzęt
Oprogramowanie
Gry
Foto
Social Media
Militaria
Nauka
RTV
Kosmos
Poradniki
Na topie
Rozrywka
Najnowsze
Seriale
Filmy
VOD
Netflix
Disney+
HBO Max
SkyShowtime
Canal+
Co obejrzeć?
Gry
Media
TV
Książki
Audiobooki
Komiksy
Dzieje się
Dramy
Horrory
Popularne seriale
Autoblog
Wiadomości
Testy
Auta używane
Porady
Klasyki
Ciekawostki
Przegląd rynku
SW+
Kontakt
mandat
Oszołomów na rowerach boję się bardziej niż kierowców. Czas ich w końcu utemperować
Słoneczny, ciepły dzień. Dochodzę do przejścia dla pieszych, rozglądam się w lewo, potem w prawo. Z jednej strony pusto, jak nie w Warszawie, z drugiej w odległości kilkudziesięciu metrów widzę nadciągającego rowerzystę. Kolejnych kilkadziesiąt metrów dalej ciągnie się karawana samochodów.
08.06.2021 16:43
3,5 tys. zł za przekroczenie prędkości. Kierowcy drżą, rząd szykuje nowe stawki mandatów
No to teraz się zacznie. To nie prędkość zabija, to brak nowoczesnych autostrad. Zwiększmy kary, ale podnieśmy ograniczenia prędkości. A w ogóle w Niemczech jeżdżą, ile chcą a i tak jest bezpiecznie.
15.04.2021 08:28
5000 zł kary za grzyby? Za zbieranie nie, ale za śmieci, ognisko i samochód to możliwe
Z jednego powodu żałuję, że maksymalne stawki mandatów nie pójdą w górę. Moim zdaniem 500 zł za śmiecenie w lesie, celowe lub bezmyślne niszczenie roślin, o straszeniu zwierząt nie wspominając, to śmieszna kara. 5000 to by było już coś.
15.09.2020 06:32
Miały być nowe mandaty, limity prędkości i pierwszeństwo dla pieszych. Gdzie jesteś, nowy Kodeksie drogowy?
Od 1 lipca miał obowiązywać nowy kodeks drogowy, wprowadzający sporo zmian tak dla kierowców, jak i dla pieszych. Niektóre modyfikacje ustanawiały nowy rodzaj mandatu. Ale na razie nowelizacja utknęła po pierwszym czytaniu w sejmowej Komisji Infrastruktury i nie wiadomo, kiedy zacznie obowiązywać.
30.06.2020 11:10
„Nie zapłacę tego i co mi zrobicie?” – tysiące Polaków olało mandaty. I jak się okazuje, mieli rację
Ściągalność należności z mandatów miała poprawić się po 2016 r., kiedy scentralizowano system egzekucji. Najnowszy raport NIK pokazuje, że nic się nie zmieniło. Aż połowa ukaranych mandatem po prostu nie płaci, a budżet co roku traci setki milionów złotych.
20.11.2019 14:44
Previous page
1
2
3
Next page