REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Pojedyncze worki węgla nie tylko z kopalni. Nowość w sklepie PGG

Choć ledwo rozpoczęła się wiosna, powoli zaczynają się przygotowania do kolejnego sezonu grzewczego. Wyczuł to Południowy Koncern Węglowy, który w kwietniu kolejny raz obniżył swoje ceny. Sklep PGG zaś zachęcał upustami i promocjami. Teraz czas na kolejną nowość: pojedyncze worki węgla nie trzeba będzie odbierać wyłącznie z kopalni PGG. Będzie można skorzystać także z Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW).

17.04.2024
10:10
ekogroszek-wegiel-normy-jakosci
REKLAMA

Walka o węglowego klienta trwa w najlepsze. Dopiero co informowaliśmy o zmianach cen na platformie zakupowej Południowego Koncernu Węglowego i o „Wiosennych Rabatach 2024” w sklepie PGG, a już powitaliśmy kolejną nowość. Sklep PGG chce być jeszcze bardziej frontem do klienta i ułatwia odbiór pojedynczych worków opału. Przypomnijmy, że od 19 lutego sklep PGG umożliwia zakup pojedynczych worków (po 20 kg) groszków 5–25 mm. Cena od 31 zł za jeden worek.

REKLAMA

Dodatkowa oferta pozwala zaopatrzyć się w pojedynczy 20-kilogramowy worek węgla. Warunkiem będzie odbiór towaru bezpośrednio w jednej z dwóch kopalń — instruował sklep PGG.

Teraz na zainteresowanych zakupem takich pojedynczych worków opału, np. w celu awaryjnego uzupełnienia zapasów lub tylko dla przetestowania danego rodzaju paliwa, czeka dodatkowe udogodnienie.

Sklep PGG: pojedyncze worki także do odbioru u KDW

Sklep PGG ustawia się jeszcze bardziej frontem do klientów kupujących pojedyncze worki opału. Przez to, że można było je odbierać wyłącznie z kopalni PGG - liczba zainteresowanych taką ofertą była ograniczona. Ale to właśnie się zmienia. Sklep PGG uruchamia w tym celu swoją bazę KDW, których obecnie zarejestrowanych jest rekordowo dużo: 217. 

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

W najbliższych dniach planujemy udostępnić państwu zakup pojedynczych worków nie tylko z odbiorem w kopalniach PGG, ale również w składach Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Zakup pojedynczych worków daje możliwość przetestowania węgla lub dokupienia niewielkiej ilości, po sezonie grzewczym. Decyzja należy do kupującego! - informuje sklep PGG.

Ale trzeba być ostrożnym, bo nie wszyscy KDW będą oferować taką opcję. To, które z nich będą dostępne dla wybranego typu węgla, będzie wskazane przy każdym produkcie na stronie głównej sklepu PGG, jak również w samym koszyki.

Wiosenne rabaty, czyli im szybciej, tym lepiej

REKLAMA

Przypomnijmy, że w ramach promocji „Wiosenne Rabaty 2024” można zakupić opał tańszy nawet o 200 zł na tonie. Chcąc jednak załapać się na tak pomniejszoną cenę węgla, trzeba jednak spełnić stosowne warunki. Po pierwsze ta akcja rabatowa trwa do 31 lipca i obowiązuje zasada: im szybciej, tym lepiej. Ci, którzy z tych upustów skorzystają do 31 maja, mogą liczyć na rabat w wysokości 200 zł.

Jeżeli stanie się to w okresie od 1 do 30 czerwca — promocja wyniesie 150 zł od tony. Z kolei korzystający z tego udogodnienia cenowego dopiero od 1 do 31 lipca — mogą liczyć tylko na rabat w wysokości 100 zł. Innym podstawowym warunkiem — umożliwiającym skorzystanie z „Wiosennych rabatów 2024” jest zakup co najmniej dwóch ton opału. 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA