REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Planujesz wymianę opon na nowe? Erli: poszukaj u nas

Krótsze dni i pogarszające się warunki atmosferyczne skłaniają kierowców do rozmyślań na temat wymiany opon. A więc zadajmy sobie to pytanie: czy to jest już odpowiedni czas na ich wymianę? W Erli podpowiadają, że kupując opony w internecie, można nieźle przyoszczędzić, bo podkategoria opony i felgi zwiększyła się o niemal 58 tys. nowych ofert produktów w przystępnych cenach, a dodatkowo kupujący mogą skorzystać z nieoprocentowanych rat.

29.10.2023
3:58
Planujesz wymianę opon na nowe? Erli: poszukaj u nas
REKLAMA

Inflacja, dynamiczne zmiany cen paliwa oraz problemy z jego dostępnością, to tylko część problemów, z jakimi mierzyli się polscy kierowcy, dlatego notuje się duży spadek zakupu nowych opon, a jak już skłaniamy się ku kupowaniu, to w grę wchodzą raczej wielosezonowe.

REKLAMA

Mocny spadek sprzedaży opon

Dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA) wykazały, że sprzedaż opon do samochodów osobowych w Polsce spadła aż o 20 proc. r./r., podczas gdy w Europie średni spadek wyniósł 12 proc. To także efekt zmian preferencji kierujących, którzy poszukując oszczędności, coraz chętniej sięgają po opony całoroczne.

Jak pokazują dane Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, ten rodzaj opon stanowił 18 proc. sprzedanych kompletów w zeszłym roku. Z kolei jak wskazuje niedawno publikowany raport e-Izby, ze względu na odczuwalne skutki inflacji i zbliżający się kryzys gospodarczy co drugi konsument częściej kieruje się na zakupy do sieci. Sklepy internetowe oferują szerszy wybór produktów oraz korzystniejsze oferty cenowe, w tym specjalne promocje i rabaty, niż sklepy stacjonarne. Co trzeci Polak uważa, że ceny w sklepach online są niższe, przez co ich oferty są bardziej atrakcyjne.

Więcej wiadomości na temat Erli.pl

Z tego właśnie względu Polscy konsumenci coraz częściej wybierają platformy internetowe do zakupu opon ze względu na prostotę wyszukiwania, atrakcyjne ceny i wygodne opcje dostawy. Erli potwierdza tę tezę, a jednocześnie udowadnia, że wysoka jakość nie musi być bardzo kosztowna.

W internecie kupisz opony na każdą kieszeń

Produkty marek dostępnych w internecie są niezawodne, zaawansowane technologicznie oraz wykazują doskonałe osiągi na drodze, a do tego dostawa nowego kompletu opon jest darmowa. Erli dodatkowo udostępnia opcje finansowania zakupu w formie pięciu nieoprocentowanych rat w ramach oferty ratalnej 5 x 0 proc., realizowanej we współpracy z PayU.

W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze. Opony wysyłane są bezpośrednio do klientów Erli z najnowocześniejszych magazynów w Europie zapewniających stałą temperaturę i wilgotność, co gwarantuje, że jakość opon nie zmienia się podczas magazynowania – mówi Rafał Pawlak, dyrektor ds. rozwoju w Erli.

I dodaje, że oferta Erli wzbogaciła się o ponad 58 tysięcy ofert w atrakcyjnych cenach i wewnętrzne analizy pokazują, że dla większości ofert opon posiadają oni najniższe ceny na rynku.

Dostępna na Erli oferta gwarantuje, że każdy będzie mógł wybrać tę, która dla niego będzie miała najlepszy stosunek ceny do jakości, a przy okazji zmieści się w jego budżecie. Do marek opon dostępnych na Erli należą m.in.:

REKLAMA
  • klasa ekonomiczna: Barum, Windforce, Paxaro;
  • klasa średnia: Nexen, Kleber, Fulda;
  • klasa premium: Bridgestone, Continental, Michelin.

Niezależnie od tego, jakie opony wybierze dany kierowca, najważniejsze jest to, aby zapewniały bezpieczeństwo jemu oraz bliskim, z którymi podróżuje. Dlatego warto zwracać uwagę na to, by ich stan był dobry oraz ich właściwości dopasowane do bieżących pór roku i miejsca zamieszkania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA