REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Pekao proponuje kredyt hipoteczny z niską marżą

Klienci banku Pekao S.A., którzy chcą zakupić nieruchomość, mają okazję skorzystać z nowej oferty. Startuje bowiem kredyt hipoteczny z niską marżą od 1,79 proc. A na co można przeznaczyć otrzymane pieniądze? Oprócz zakupu mieszkania lub domu będzie można sfinansować remont, konsolidację lub refinansowanie. Dobrą wiadomością jest też to, że okres kredytowania może zostać wydłużony nawet do 35 lat.

13.04.2024
20:11
Pekao proponuje kredyt hipoteczny z niską marżą
REKLAMA

Bank Pekao S.A. wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy planują zakup, wykupienie lub przekształcenie nieruchomości mieszkalnej, przygotował nową ofertę kredytu hipotecznego.

REKLAMA

Promocyjne warunki dla składających wnioski o kredyt

Klienci składający wnioski o kredyt hipoteczny mogą skorzystać z promocyjnych warunków cenowych obowiązujących do 31 maja 2024 r., w tym m.in. z:

  • marży już od 1,79 proc.,
  • prowizji od 0 proc.,
  • oprocentowania zmiennego lub okresowo stałego przez 5 lat.

Nowa oferta pozwala na obniżenie miesięcznych rat kredytu w polskich złotych, gdyż bank proponuje niską marżę już od 1,79 proc. przy oprocentowaniu zmiennym lub okresowo stałym (po okresie obowiązywania okresowej stałej stopy procentowej przez 5 lat) dla kredytów powyżej 500 tys. zł. oraz nawet 0 proc. prowizji w zależności od wybranego wariantu rozwiązania - informuje Pekao.

Kredytem można sfinansować do 90 proc. wartości lokalu mieszkalnego, a jego spłatę można rozłożyć do 35 lat, dzięki czemu rata kredytu będzie możliwie jak najniższa.

Cieszymy się, że naszym klientom zarówno obecnym, jak i nowym możemy zaoferować kolejną, atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego. Dzięki niskiej marży i zerowej prowizji kredyt na zakup nieruchomości mieszkalnej jest bardziej dostępny i pozwala na realizację potrzeb oraz planów mieszkaniowych – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Ekspert tłumaczy, że to już kolejny produkt w ofercie Pekao pozwalający na obniżenie miesięcznych rat kredytowych dzięki atrakcyjnym warunkom ich oferty oraz możliwości rozłożenia spłaty na długi okres kredytowania nawet do 35 lat.

Co można sfinalizować kredytem hipotecznym?

Według informacji banku oferowanym kredytem hipotecznym i budowlano–hipotecznym przez Pekao S.A. można sfinansować:

Bank może sfinansować do 90 proc. wartości lokalu mieszkalnego lub 100 proc. z kredytem z gwarancją BGK niezależnie od rodzaju nieruchomości mieszkalnej. Może to być lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny.

Bank oferuje także karencję na start obowiązywania kredytu, co oznacza możliwość spłaty pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej nawet do 3 miesięcy od podpisania umowy o kredyt hipoteczny. W razie potrzeby możliwe będzie także zawieszenie spłat rat kapitałowo – odsetkowych nawet na 6 mies., dostępne raz na 5 lat i 2 razy w okresie spłaty kredytu - komentuje Piotr Gołąb.

Więcej wiadomości na temat banków można przeczytać poniżej:

Rodzinny kredyt mieszkaniowy z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego

W ofercie banku jest również dostępny Rodzinny kredyt mieszkaniowy, który dzięki gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego może zostać uzyskany bez wkładu własnego. Gwarancja BGK może wynieść do 20 proc. wydatków, maksymalnie do 100 tys. zł a okres kredytowania może zostać wyliczony między 15 a 30 lat.

Dodatkowo, jeśli w trakcie spłaty kredytu rodzina kredytobiorcy się powiększy o kolejne dziecko, kredytobiorca otrzyma 20 tys. zł spłaty rodzinnej. Po narodzinach trzeciego i czwartego dziecka, gdy kredytowanie nadal trwa, przysługują kolejne spłaty rodzinne w wysokości 60 tys. zł za każdego noworodka - twierdzi ekspert.

I dodaje, że należy mieć jednak na uwadze, że spłata rodzinna nie może przekroczyć kwoty kredytu pozostającego do zapłaty. Kredyt może być udzielony do 31 grudnia 2030 r.

REKLAMA

Bank posiada także ofertę na zakup lub remont nieruchomości z rozwiązaniami ekologicznymi i z preferencyjną marżą. Kredytowana nieruchomość z rynku pierwotnego lub wtórnego musi być wyposażona w kolektory słoneczne, panele lub ogniwa fotowoltaiczne bądź pompy ciepła. Przy czym bank nie wymaga od klienta zaawansowanych rozwiązań ekologicznych. Oferta jest dostępna do 31 maja 2024 r.

Więcej informacji dla osób planujących zakup nieruchomości kredytu hipotecznego z niską marżą.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA