REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

I po co wam ta gotówka? Sprawdźcie ten hit

Większość firm korzysta już z bankowych aplikacji mobilnych i kont walutowych. Dlatego w przeprowadzonym badaniu dla ING Bank Śląski przedsiębiorcy wskazali, że bankowa aplikacja mobilna, konto walutowe i bramka płatnicza, to trzy najbardziej użyteczne elementy oferty banków. Wskazują też, że możliwość oferowania różnych form płatności powoduje większe zadowolenie klientów.

03.04.2024
21:48
I po co wam ta gotówka? Sprawdźcie ten hit
REKLAMA

Z badania ING Banku Śląskiego wynika, że mobilna aplikacja jest najpopularniejszym rozwiązaniem bankowym dla firm. Z deklaracji doświadczonych przedsiębiorców wynika, że z powodzeniem wykorzystują oni rozwiązania oferowane przez banki do coraz lepszej obsługi ich własnych klientów. Zdecydowana większość, bo aż 80 proc. ocenia, że wymagania tych ostatnich znacząco wzrosły w ostatnich latach, sprawiając, że prowadzenie firmy jest coraz bardziej wymagające. Według 51 proc. Wskazań do zmiany tej przyczynia się rozwój nowych technologii.

REKLAMA

Klienci chcą rozwiązań bezgotówkowych i szybkich realizacji zleceń

ING podaje, że w obszarze usług związanych z finansami, oczekiwania klientów najbardziej wzrosły w kwestii rozliczeń bezgotówkowych. Według 55 proc. badanych właścicieli firm zwiększyły się one w stopniu znacznym. Jest to też druga najczęściej wskazywana zmiana zaraz po oczekiwaniu personalizacji, czyli dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb, którą przedsiębiorcy wskazywali. Oczekiwania klientów wzrosły też, jeśli chodzi o możliwość korzystania z usług zdalnie i szybkość realizacji zleceń lub umówienia usługi.

Właściciele firm zapytani o to, jakie rozwiązania bankowe pomagają im najbardziej w obsłudze klientów i kontrahentów w swoich odpowiedziach najczęściej wskazywali:

  • bramkę płatniczą, umożliwiającą przyjmowanie płatności online (40 proc.),
  • możliwość wystawiania i wysyłania faktur z poziomu mobilnej aplikacji bankowej (36 proc.),
  • terminal w telefonie (24 proc.),
  • usługa księgowości oferowana przez bank w aplikacji (20 proc.),
  • możliwość wzięcia leasingu na pojazd (15 proc.).

Co trzeci badany, aktywny przedsiębiorca korzysta do prowadzenia biznesu z aplikacji mobilnej banku. Niemal 20 proc. używa również aplikacji, pozwalającej zarządzać fakturami. Konto walutowe posiada 16 proc. przedsiębiorców działających na rynku od 5 lat. Co dziesiąty badany właściciel firm skorzystał z kredytu firmowego udzielanego przez aplikację mobilną banku, analogiczna jest też grupa przedsiębiorców, którzy skorzystali z leasingu. Tyle samo (10 proc.) korzysta z księgowości oferowanej przez jego bank.

Fakt, że banki oferują firmom bardzo różnorodne usługi, jest dość dobrze rozpoznawany przez osoby, które planują dopiero założyć firmę. Relatywnie najmniej przyszłych przedsiębiorców ma świadomość, że w banku mogą korzystać z terminala płatniczego - podaje bank.

Więcej wiadomości o płatnościach bezgotówkowych można przeczytać poniżej:

Rozwiązania bankowe skutecznie wspierają biznes

Wśród największych wyzwań, z jakimi muszą się mierzyć na co dzień, przedsiębiorcy wskazali przede wszystkim pozyskiwanie nowych klientów, zarządzanie formalnościami tj. podatki, księgowość, dostosowywanie do zmian przepisów oraz lokalizację klientów.

Widać wyraźnie, że obsługa jest z perspektywy firm ważniejsza niż sam produkt,  wyzwania związane z ofertą znalazły się poza pierwsza trójką najczęściej wskazywanych odpowiedzi. Co ciekawe, kwestie rekrutacji i zarządzania zespołami pojawiają się dopiero na samym końcu listy wskazywanych wyzwań - wskazuje ING.

50 proc. ankietowanych uważa, że rozwiązania bankowe skutecznie wspierają ich biznes, nawet w obszarze obsługi klientów. A sprawna obsługa klientów jest najważniejszym działaniem, które determinuje zadowolenie i chęć polecenia przez klienta (62 proc. przedsiębiorców).

REKLAMA

ING kładzie nacisk na cyfryzacje i proponuje startującym przedsiębiorcom rozwiązania, które od pierwszego dnia ułatwią im prowadzenia własnej firmy oraz wesprą ich w odpowiadaniu na rosnące oczekiwania klientów.

Osoby, które decydują się na rozpoczęcie własnego biznesu, mogą w ING otrzymać wsparcie eksperta przez wideo, który podpowie, jakie produkty i narzędzia warto wybrać już na starcie. Mają też możliwość skorzystania z darmowej aplikacji eTerminal, bramki płatniczej i moje oraz mogą zawnioskować w aplikacji Moje ING o leasing auta już od pierwszego dnia prowadzenia własnej firmy – zapewnia ING Bank Śląski.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA