REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Masz Konto Mieszkaniowe w Pekao? Sprawdź saldo – to nie pomyłka

Osoby, które w 2023 r. postanowiły oszczędzać na pierwsze mieszkanie i założyli Konto Mieszkaniowe w Banku Pekao, zyskali oprócz oprocentowania, które wynosiło do 5,5 proc. w skali roku na 6 miesięcy – także wysoką premię, która zgodnie z informacjami Banku Gospodarstwa Krajowego wynosi za zeszły rok aż 15 proc.

10.04.2024
8:05
szok PPK emerytury
REKLAMA

Według Banku Pekao każdemu posiadaczowi Konta Mieszkaniowego otwartego w 2023 r. od sumy wpłat dokonanych na konto do 31 grudnia ub.r. bank naliczy premię według wskaźnika wzrostu cen mieszkań wynoszącego 15 proc.

REKLAMA

Premia mieszkaniowa za każdy rok oszczędzania

Jak podaje Pekao, premia mieszkaniowa jest wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego i naliczana za każdy rok oszczędzania. Wskaźnik przyjmowany do jej przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny 1 mkw. mieszkania w ubiegłym roku – wybierana jest wyższa wartość.

Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A., uważa, że takie rozwiązanie zabezpiecza środki klienta wpłacane na ten rachunek oszczędnościowy przed utratą wartości w dłuższym terminie. Klient może otrzymać naliczoną już kwotę premii wyłącznie w przypadku dokonania przelewu środków z Konta Mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania lub domu (sprawdź ofertę kredytu mieszkaniowego) . Aby posiadacz tego rachunku mógł skorzystać z premii oraz zwolnienia z podatku dochodowego od odsetek, jego Konto Mieszkaniowe musi być prowadzone minimum trzy lata.

Poza premią mieszkaniową środki zgromadzone na rachunku oszczędnościowym (sprawdź ofertę) są oprocentowane zgodnie z ofertą. Bank comiesięcznie dopisuje do salda odsetki brutto bez naliczania i pobierania podatku dochodowego, jak to wygląda w przypadku standardowych kont oszczędnościowych. W Banku Pekao trwa promocja, w ramach której każdy klient zakładający Konto Mieszkaniowe do 30 czerwca 2024 r. zyska oprocentowanie aż 7 proc. w skali roku przez 6 mies.

Jesteśmy pierwszym bankiem, który wprowadził Konto Mieszkaniowe do oferty, jak również udostępnił możliwość założenia tego rachunku całkowicie zdalnie. Cieszymy się, że klienci, którzy zaufali temu nowemu produktowi, otrzymają premię aż 15 proc. za 2023 r. – mówi Remigiusz Hołdys.

Liczy też na to, że wyniki za zeszły rok w połączeniu z aktualnym oprocentowaniem 7 proc. przez 6 miesięcy zachęcą kolejnych klientów do oszczędzania na pierwsze mieszkanie z Pekao.

Więcej wiadomości na temat banków można przeczytać poniżej:

Kto może założyć Konto Mieszkaniowe?

Konto Mieszkaniowe mogą założyć osoby, które:

  • w dniu zawarcia umowy prowadzenia rachunku mają co najmniej 13 lat i nie ukończyły 45 lat,
  • nie są właścicielami mieszkania lub domu.

Może być ono prowadzone maksymalnie przez 10 lat. Klient, który założy ten produkt, musi regularnie co miesiąc odkładać na nim kwoty mieszczące się w przedziale od 500 zł do 2 tys. zł. Co ważne, w ciągu roku kalendarzowego dopuszczalny jest brak jednej wpłaty na konto w dowolnie wybranym miesiącu.

REKLAMA

Bank zapewnia, że od grudnia 2023 r. klienci Banku Pekao S.A. jako pierwsi na rynku mogą zdalnie założyć Konto Mieszkaniowe zarówno w bankowości internetowej Pekao24, jak i również w aplikacji mobilnej PeoPay.

Aby to zrobić, wystarczy ściągnąć aplikację PeoPay i założyć w niej bezpłatne Konto Przekorzystne na Selfie. Następnie w aplikacji PeoPay należy znaleźć na ekranie głównym sekcję Dla Ciebie, wybrać zakładkę Oferta, zaznaczyć ikonkę Konta, a następnie wybrać Konto Mieszkaniowe i wypełnić wniosek - podsumowuje Remigiusz Hołdys.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA