REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Nowość od Allegro zelektryzowała Polaków. Zobaczcie, co się wydarzyło

Allegro w ostatni poniedziałek zanotowało największą liczbę zamówień nie tylko w grudniu, ale w całej blisko 25-letniej historii. A to przecież wcale nie koniec. Platforma umożliwiła zakupy na ostatnią chwilę i prezenty z dostawą następnego dnia kupione w piątek 22 grudnia będą odbierane przez klientów w sobotę i niedzielę. Wszystko dzięki współpracy z One Kurier i InPost.  

22.12.2023
17:19
Nowość od Allegro zelektryzowała Polaków. Zobaczcie, co się wydarzyło
REKLAMA

Grudzień to czas wzmożonych przygotowań do Świąt, z którymi wiążą się częstsze i większe zakupy online. Okazji jest wiele, od prezentów dla najbliższych, dekoracji świątecznych, niezbędników domowych, po produkty na akcje charytatywne jak Szlachetna Paczka.

REKLAMA

Jak wynika z analizy Allegro, 18 grudnia na platformie padł rekord. W tym dniu klienci złożyli największą liczbę zamówień w historii! Z roku na rok przedświąteczny peak zakupowy przesuwa się - jest to dowód na to, że Polacy coraz częściej wolą robić zakupy online nawet w ostatniej chwili. 

Jaka jest najpopularniejsza kategoria na Allegro?

Według grudniowych danych z platformy Allegro największym zainteresowaniem w okresie przedświątecznym cieszy się kategoria dziecko.

W tym roku popularnym wyborem są klocki Lego, które klienci mogą wygodnie wyszukiwać dzięki specjalnym filtrom, pomagającym znaleźć idealny zestaw dostosowany do zainteresowań i wieku dziecka. Dobrze sprzedają się także interaktywne zabawki dla niemowląt, czy kultowe lalki, które w tym roku jeszcze bardziej zyskały na popularności, dzięki głośnej premierze filmu Barbie - twierdzi platforma.

A jakich prezentów mogli spodziewać się młodzież i dorośli? Dla nich klienci Allegro często kupują elektronikę, w tym słuchawki, smartfony, smartwatche, telewizory, drobne AGD, a także zestawy prezentowe jak zestawy kosmetyków.

Więcej wiadomości na temat promocji można przeczytać poniżej:

Co klienci kupują najchętniej przed świętami?

Allegro podaje, że w trakcie grudniowych zakupów ich klienci przykładają dużą wagę do odpowiedniego przygotowania domu do świąt, w tym do świątecznych dekoracji. Ozdoby świąteczne należą do najlepiej sprzedających się produktów w grudniu. Klienci chętnie kupują ozdoby choinkowe, lampki do przystrojenia domu i ogrodu z zewnątrz. W koszykach zakupowych lądują produkty niezbędne do przygotowania uroczystej kolacji wigilijnej, w tym zastawa stołowa, świeczki i przybory kuchenne.

Chcąc ominąć długie kolejki w sklepach, allegrowicze wybierają produkty na świąteczną kolację - wskazuje na to większy ruch w kategorii Supermarket, gdzie wybierane są najczęściej m.in. słodycze, kawa, herbata, bakalie i inne produkty spożywcze, a także chemia do ostatnich przedświątecznych porządków. W świątecznych zakupach pomaga klientom aplikacja Allegro, a w niej świąteczny kalendarz adwentowy i świąteczny asortyment w atrakcyjnych cenach.

Allegro umożliwia zakupy Last Minute

Allegro zapewnia, że prezenty zakupione w piątek z opcją dostawy następnego dnia, klient otrzyma jeszcze przed Wigilią, a wszystko dzięki dostawom Allegro One Kurier i InPost. Klienci Allegro zdążyli się już przyzwyczaić, że platforma informuje o przewidywanym terminie dostawy.

REKLAMA

Dziś na Allegro jest dostępnych kilkadziesiąt milionów ofert ze specjalnym oznaczeniem dostawa w sobotę. Przewidywany czas dostawy to efekt współpracy z partnerami, a także coraz lepszego wykorzystania algorytmów w Allegro. Biorą one pod uwagę wiele zmiennych, obliczany dzięki AI czas, w jakim sprzedający nada przesyłkę, dystans dzielący sklep od klienta, jak i wiele innych czynników, które historycznie miały wpływ na czas dostawy od poszczególnych sprzedających.

To sprawdzony model analityczny, dzięki któremu rok temu 99,8 proc. zamówień zostało zgodnie z przewidywaniem dostarczonych przed świętami. W tym roku, dzięki rozwijaniu własnej sieci logistycznej oraz udoskonalaniu modeli analitycznych na platformie, możemy zapewnić naszym klientom jeszcze lepsze doświadczenie - przekonuje Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA